Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s XP

Zdravím všechny!
Není to tak dlouho, co jste mi tu radili a už potřebuji pomoc znovu. Tentokrát s Windows XP. Trochu jsem teď cestoval s počítačem a když jsem se konečně vrátil domů a všechno si pozapojoval, tak mi to při prvním spuštění windows skočí na tmavě modrou obrazovku a hlásí mi to něco jakože se vyskytla závažná chyba a systém windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače. Žádné bližší detaily, maximálně je tam napsán detail chyby č.xx (to teď nevím) a doporučeno nahrát novou verzi BIOSU a cosi se zákazem paměti. Poté to musím restartovat tvrdým resetem a pak již Windows běží normálně. Už jsem kvůli tomu přeinstaloval i windows a bylo to zbytečné. Používám Windows XP, service pack 2. Nevíte někdo nějákou pomoc?

Ten detail chyby je fakt potrebny, bez toho sa da napisat len odpoved, ze vadne moze byt uplne vsetko.
Ak si s PC cestoval tak sa ti pravdepodobne v nom nieco uvolnilo alebo sa urval chladic apod., najprv by som otvoril PC a vsetko pozatlacal (karty, kable), pamati vybrat a znovazastrcit, skontrolovat chladic, apod.

Ach jo... Do této chvíle mi fungoval počítač v pořádku, ale dneska se to objevilo znovu. Fenomén modrá smrt, stop: 0x0000008e. Nic přeinstaluju XP-čka. Pokud máte ještě někdo nějákej nápad, rád to uvítám. Přežil do této chvíle cca 5 startů... :.(:.(:.(

Nemyslím si že by Ti to mohlo pomoct, ale měl jsem jednou podobný případ a byl to procesor. První spuštění a modrá smrt. Potom reset a vše jelo a počítač naběhl třeba 30x normálně. Jakmile byl ale přes noc vypnutý (6+ hodin) tak znovu modrá ale po restartu zas jel. Nikdy jsem nic hnusnějšího nemusel řešit....Reklamace kupodivu uznána...

Tak vám děkuju za pomoc! Byla to fuška, ale vypadá to vážně na procesor. Vyměnil jsem ho a pan počítač zatím šlape jak hodinky. Píši to sem hlavně pro ty, co potká něco podobného a přes google dorazí sem na můj příspěvek, protože jinak o tom na netu nic moc nepíšou. THX all!

S reinstalem systemu se neobtezuj, podle tveho popisu se jedna o chybu HW, nejspise procesoru nebo operacni pameti, uz jsem videl ze to zpusoboval i HDD, ale to neni moc pravdepodobne. Stahni si z netu nejaky testovaci programek a budes mit jasno hned....

Zcela určitě začni s testem RAM : třeba GoldMemory, MemTest86+ nebo MemTest86,
Projeď si HDD utilitou od výrobce na vadné sektory. Máš pane cestovateli noťas
nebo jsi jen kilometrů stěhoval klasické PC ke kámošovi ? Máš-li tedy přístup
k železu, tak zkontroluj usazení všech komponent od procesoru přes RAM paměti
a grafiku. To znamená vyndat je a zatlačit zpět kromě procesoru, tam postačí
zkontrolovat usazení do patice a zda nemá větrák vůli, pak bys musel větrák
odmontovat, odstranit starou vrstvu teplovodivé pasty, natřít plochu CPU a cooleru
novou tenkou vrstvičkou, čím tenčí a rozetřenější, tím lepší a dát to dohromady.
Ideální by bylo zjistit, zda se ti něco nepřehřívá ( nemáš něco přetaktovaného ) ?
BTW, u mně po "nevysvětlitelných problémech" byl vadný zdroj, což zjistíš
po případném zapůjčení zdroje od kamaráda, který utáhne tvoji sestavu
a v tvém případě asi, aby to raději i dobře zapojil.