Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlomeny 3.5mm jack

Zdravím,
křeslem jsem si přejel kabel od reproduktorů, pak jsem se natáhl abych otevřel okno a jelikož se kabel zapletl do kolečka křesla, ohnul se mi ten klasický zelený 3.5mm jack.

Teď hraje jen jeden reproduktor.

Mohu to nějak opravit? Kdybych jack třeba ustřihl, vzal nějaký ze starých nefunkčních sluchátek a zapletl dráty?
Kdyby to šlo, záleží na tom, zda je kabel dvojitý? Resp. snad mě chápete. Od reproduktorů je kabel dvojitý, jakoby 2 kabely vedle sebe. Sluchátka ale mají jen jeden kablík.

V tomdle jsem naprostý amatér a nerozumím tomu.

Za každou radu děkuji.
Rád bych se večer podíval na nějaké filmy :)

Jedna otázka.
Možná bych repráky zrušil a koupil jen nový kabel.

Ale potřebuju poradit.
Mám reproduktory Trust 2.1.

Z PC jde 3.5mm jack a rozdělí se na 2 kabely, které jdou do subwoferu.
Vypadají takto https://www.alza.cz/redukce-audio-3-5mm-d97774.htm jen nemají dírku, ale tyčku (asi sameček ne?).
Takže chápu správně, že si mám koupit https://www.alza.cz/hama-propojovaci-3-5mm-jack-m- 2x-cinch-m-1-5m-d268510.htm ?