Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Že by virus?

Od včerejška mám nějaký pomalejší internet. Chrome je celkem ok, ale mozila dlouze načítá a zdá se mi i PC pomalejší.
Už jsem projel PC s:
Spyware Terminator
Kaspersky- pro odstranění virů verze
Spybot

Nikdo nic nenašel.

Ráno po zapnutí PC jsem měl vypnutou firewall bránu.
Po spuštění msconfig jsem našel "Tuer" což jsem na internetu nezjistil, zda je to vir nebo jen nejaka chyba registru. Co je ale zajímavý, nejde mi spustit žádný online scan (třebas od esetu)
Ptal jsem se máti co včera na PC dělala a prej nic.

[21alchw.jpg]

Mám si PC ještě něčím projet nebo co byste mi doporučili? Dík

1. otevřeš správce úloh (task manager, alias taskmgr.exe). vytípáš všechny procesy, které běží z tvého profilu a klidně vše, co típnout půjde.
2. smažeš všechny exe soubory ze svého profilu
3. vytvoříš nového uživatele, uděláš jej adminem
4. svému účtu odebereš admin oprávnění, zařadíš jej do skupiny users

Konečně Roguekiller ho detekoval jako jediný, bohužel ale nejde smazat, jak se té havěti zbavit?

RogueKiller V8.5.0 [Feb 9 2013] by Tigzy
mail : tigzyRK<at>gmail<dot>com
Podpora : http://www.geekstogo.com/forum/files/file/413-rogu ekiller/
Webové stránky : roguekiller.php
: tigzyrk.blogspot.com

Operační systém : Windows XP (5.1.2600 Service Pack 3) 32 bits version
Spuštěno v : Normální režim
Uživatel : user [Práva správce]
Mód : Kontrola -- Datum : 03/04/2013 18:34:45
| ARK || FAK || MBR |

¤¤¤ Škodlivé procesy: : 0 ¤¤¤

¤¤¤ ¤¤¤ Záznamy Registrů: : 3 ¤¤¤
[RUN][SUSP PATH] HKCU\[...]\Run : Itheziho ("C:\Documents and Settings\user\Data aplikací\Fenu\tuer.exe") -> NALEZENO
[RUN][SUSP PATH] HKUS\S-1-5-21-117609710-1592454029-839522115-1003[ ...]\Run : Itheziho ("C:\Documents and Settings\user\Data aplikací\Fenu\tuer.exe") -> NALEZENO
[PROXY IE] HKLM\[...]\Internet Settings : ProxyServer () -> NALEZENO

takže jednodušší bude ten nouzový režim:
kromě smazání celého adresáře "C:\Documents and Settings\user\Data aplikací\Fenu\"
můžeš smazat záznam v registrech:

reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run /v Itheziho /f

kontrola:

reg query HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

a zkontroluj nastavení proxy: ovládací panely - internet - připojení

pokud by to bylo příliš složité, vytáhni disk ven, přidej do jiného pc jako druhý disk, tam ho odviruj.
po vrácení zpět si nastav omezený účet, jinak se za chvíli zaviruješ zas.

proto bootovací cd, protože běží vlastní systém bez přítomnosti tvých virů.
tady netrénujeme soutěž ve čtení .iso formátu, ale máš BOOTOVAT.
samozřejmě ten kaspersky (i ostatní výrobci av boot cd) umí bootovací flashku, dohledej si u nich odkazy.

nebo odvirovat v jiném pc.

nebo si pučit usb cdrom.

nebo to konečně zvládnout v nouzovém režimu.

ten screen s ikonou "kaspersky rescue disk" jsi skutečně neviděl? nechceš to někomu nechat?

mazání v registrech:
když spustíš regedit - je ve větvích:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

nastaveno spuštění viru:
C:\Documents and Settings\user\Data aplikací\Fenu\tuer.exe ?
teoreticky je možné že ty položky tam jsou, ale virus ti sebral právo zápisu (=mazání).

místo regedit.exe jde na zákaz spouštění použít elegantnější program codestuff starter, nebo ms autoruns.

správně píšeš, že je tam nejspíš už bezcenný spouštěcí záznam - samotný vir už je nejspíš odstraněn.
už jsem uvedl starter nebo autoruns, které ti záznam vypnou nebo vymažou.
stejně tak jde vymazat přímo v registrech, zvol postup který se ti líbí víc.
jde zrušit odfajfkování i v msconfig.exe.