Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedokončí se ScanDisk

Koupil jsem si nový HDD WD 800JB a vždy těsně před koncem ScanDisku
se program ukončí bez výpisu. Mám ještě dva stejné HDD vyrobené 2002
a tam je to naprosto OK. Staré jsou série 00CRA1, nový ( 2006 ) je 00JJC0,
patrně s fluidními ložisky, na rozdíl od starých, nemá to snad na ScanDisk vliv.
Nedoběhne to do konce jak ve WinME, tak ve W2000, ani přes disketu ze stránek WD,
log zůstane u nového HDD prázdný, u starých to doběhne a zpráva je OK.
Nový HDD je v šuplíku jako Master, DMA zapnuto, BIOS ho detekuje správně.
Třetí HDD je v externím USB boxu a není k PC připojen, SMART v BIOSu nic nehlásí.
Při první kontrole byl HDD zaplněn asi 12 GB, teď asi 55 GB, žádná změna.
Že bych si kvůli tomu kupoval konopné lano, to nehrozí, jen by mě zajímalo,
v čem je chybka. Všechny tři HDD jsem po zakoupení quickformátoval pomocí
WD diskety a nebyly nikdy rozděleny, neobšťastnil jsem je Linuxem atd ...
Po přehození jednoho ze starých HDD z externího do šuplíku proběhl ScanDisk OK,
takže chybu šuplíku ViPower vylučuji. Nový HDD funguje bezchybně, jen ten SD nedojde.

BTW, všechny 3 jsou na FAT32, babička má podprdu č.6 a sousedův pes se jmenuje Amon,
snad jsem na nic nezapomněl.

Google jsem prolezl, samozřejmě. Na stránce WD taky k tomu nic není, registrovat produkt
a doufat, že mi možná odpoví, se mi moc nechtělo, nemám s tím dobré zkušenosti.

Možná bych měl zkusit zaplnit HDD kompletně daty až po strop,
abych uviděl, co to udělá. Zatím na něm zkouším W2000 a jsem nadšen,
v práci jsem se v tom samozřejmě nemohl hrabat. Až se nabažím,
tak ho zkusím naformátovat znovu a stáhnu si newest verzi DataLifeGuards WD.
Naformátuju ho raději klasicky třeba pomocí fdisk W98 diskety.