Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové reproduktory, jaké?

Zdravím, uškubal jsem si 3.5mm jack a místo nového kabelu jsem se rozhodl teda pro nové reproduktory.
Nejsem náročný, chtěl bych aby to mělo alespoň trochu kvalitní zvuk, nějaké basy (Takové to Bum Bum, co cítítě v žaludku).

Cena by měla být v rozmezí 700Kč - 1300 Kč, víc se mi do toho nechce cpát, není třeba, jsem nenáročný.
Produkt by měl být skladem v e-shopu alza.cz (Mám pobočku hned vedle baráku, takže poštovné stojí jen 25Kč).

Rozhoduji se mezi http://www.alza.cz/genius-sp-hf2-0-1800a-cerne-dre vene-d148818.htm
nebo http://www.alza.cz/logitech-z-323-cerne-d138148.ht m
nebo http://www.alza.cz/omega-deep-impact-cerne-d238601 .htm

V nejlepším by mohli vydržet alespoň rok.

Díky za názory, případně rady.

Tak ty tvoje odkazovane Genius SP-HF2.0 1800A, mam uz skoro rok a hraji nadherne, ciste, pekne vypadaji na stole, krasne ti oramuji monitor :-) A kdyz koupis aji poradnou zvukovku, urcite ti nejake bumbum v zaludku udelaji:-) Ja zatim nemam duvod menit, jedina nevyhoda je ze zapinaci/vypinaci tlacitko je zezadu na bednach.

Tyhle až tak nehučí,ale výrobci soustav 2+1 tam ty basy nacpou záměrně aby zvuk působil mohutně.Satelitky naopak neumí moc středů,spíš podbízivě cinkají.Doma mám k pc Logitech Z2300 a na muziku musí basy na min,jinak se to nedá.Ale na filmy je dám i na půlku,pak to prožívají i sousedi :-)

V této cenové nic moc extra nenajdeš. Pokud chceš ale po stránce zvukové kvality to nejsolidnější, pak pravděpodobně nejlepší volbou bude (viz už jedna zmínka výše) Creative GigaWorks T20 II. Ovšem je otázkou, zdali jde skloubit - zvláště při těchto financích - požadavek na jakousi kvalitu zvuku se schopností reprodukovat "takové to bum bum, co cítíte v žaludku". Možná Ti pomůže i nějaké srovnání:

http://avmania.e15.cz/16-aktivni-reproduktor-20-a- 21-velky-srovnavaci-test/ch-3308

:) I u velmi kvalitních repro platí, že velikost není parametrem k orientaci, natož zárukou kultivovaného projevu. Samozřejmě, pokud někomu jde především o "nadupané" basy, zároveň požaduje jisté kvality přednesu obecně (i když tvrdí, že "není náročný", druhá věc také je, jaký žánr upřednostňuje apod.), má na to tisícovku, těžko si něco opravdu kvalitního představit. :) Příkladem (odhlédnu-li od možností skládaček): Mám v práci možnost srovnat obyčejnou starší mini věž Yamahu E-810, Philips MCD 909, doma obdobně. Tehdy jsem porovnával s o kus menší mini věží od Denonu (model si už nepamatuji), a nepotřebovat něco do větší místnosti, ten Denon byl - na možnosti cenové a své třídy - kouzelný. :)

To nepopírám, velikost není měřítkem kvality, ale pro trochu lepší poslech (s požadavkem alespoň nějakých basů) ve mně prostě reprák o velikosti krabice od sušenek vzbuzuje nedůvěru, takže bych to rozhodně nekoupil, pokud bych to napřed neslyšel. Šířka bedýnky jen 8 cm?

K té velikosti - máti jsem kdysi pomáhal vybírat mikrověž. Koupili jsme cosi od Philipsu, před nějakými 15 lety bratru za 8 litrů. Na svou velikost ty bedýnky hrají taky velmi hezky, basy nejsou největší, ale jsou čistý. Ale šířka beden byla po 15 cm a k tomu velikostně odpovídající měniče. Ne ty pidirepra, co jsou v těch Creativech. Ty musí velikost dohánět výchylkou a to taky není ideální.

Ale možná jsem jen rozmazlenej a mám trochu jiný pohled na kvalitu zvuku.

Teda tak jako v tomto vlákně jsem se ještě nikde tak dobře od srdce nezasmál. :-D

Tazatel je typickým příkladem kombinace konzumentství, naivity a potenciálního bezdomovce vydlícího na smetišti kam za jeho mládí vyvezli i jeho 5 lety ošedlý elektrošrot.
Chlapče, že ty neumíš JACK přeletovat?
Kdybysme se takhle hloupě konzumentsky chovali všichni, tak kam bysme přišli. Vím, dnes se neopravuje, dnes se vyměňuje!
Hlavně že to má super design, blýská se to jako psí kulky a dělá to tuc tuc ... jen tak dál!

Jsem úplně konsternován hláškou "Mám pobočku hned vedle baráku, takže poštovné stojí jen 25Kč."
Lidi opravdu jste už tak zblblí, že těm chudákům v daňových rájích ještě platíte za výdej zboží při osobním odběru?
Snad stačí, že zákazník zboží řádně zaplatil!

Rád bych poukázal na Vaši naprostou neinteligenci velikosti houpacího koně, smrtelně bych Vám ponadával a ještě s Vámi vymetl všechny veřejné toalety držkou napřed, ale má to smysl?
Neregistrovaný uživatel, rodiči zřejmě nechtěný lidský jedinec pochybné existence, pohupující se z jedné strany na druhou, s dudlíkem v puse, s jednou rukou v kapse, s druhou držejíc jeho velký, kolečkový skejtbórd.

Pobočka to je, ale je to jen překladiště, zboží se vozí každý den z Prahy. Tudíž, se zboží objednává a tady vydává. Proto je pro mě 25Kč poštovné u Alzy zajímavější než, u konkurenčních kvalitativně shodných e-shopů.

Chci si pořídit reproduktory v již určeném cenovém limitu a zde jsem se ptal jaké, vadí Vám to? Sere Vás že umím pracovat a na věci si vydělat peníze?

Na závěr, "chlapče" si říkejte někomu jinému, nejsem žádný Váš kamarád, abyste se mi dovolil říkat "chlapče".

Kdybysme se takhle hloupě konzumentsky chovali všichni, tak kam bysme přišli.

V tomto máte pravdu, dopadli bychom jako šedá, nudná entita (Vy), a to jistě nikdo nechce.

Kdybys netrval na tom, ze museji byt nove, tak pro nenarocne pouziti (prace, druhy pocitac, kuchyn) kupuju z druhy ruky Cambridge Soundworks 4.1. Vetsinou prijdou tak na 10-20EUR i s postovnym, a hrajou solidne. BUM BUM si muzes regulovat primo na subwooferu.
[http://ecx.images-amazon.com/images/I/71TJPXKE6KL. gif]

Před časem jsem potřeboval nějaké menší repro k notebooku a jelikož jsem byl omezen místem na pracovním stole a zavěšení na stěnu by to moc nevyřešilo, tak jsem nakonec koupil Creative GigaWorks T20 Series II. Na svou velikost hrají jakž takž a to tvoje bum bum udělají určitě, ale jinak je to katastrofa, co se podání středů týče. Prostě předuněné basy a ostré výšky. Ale pravda, kdo má sluch tak na poslech hiphopu a podobných zvráceností, vadit mu to asi nebude :-) Po chvíli mi ten zvuk lezl silně na nervy a moc nepomohlo ani připojení přes kvalitní externí převodník Fiio E7, i když se to trochu zlepšilo. Stabilita těch bedýnek je taky dílo a velikost hmatníku navrhoval asi nějaký teoretik. Navíc šílenost v podobě lesklého povrchu je taky pěkná zvrhlost. Tak jsem je raději hodil k malé TV do dětského pokoje, kde bude cokoliv lepší než zvuk z té TV a oprášil raději pro připojení k noťasu své uskladněné staré Creative 2+1 a spokojenost, i co se zabírání místa na stole týče :-) Kdybych měl více prostoru, tak tam hodím kvalitní regálovky a neřeším to. Prostě kompromisy tady co se velikosti ozvučnice vs. kvalita zvuku prostě neexistují. To se nám snaží vnutit pouze výrobci těchto výtvorů. Pokud to má být kvalitní 2 kanálový systém, tak ta velikost musí být adekvátní, čili velikost ozvučnice jakou mají klasické regálovky, jinak je to na 2 věci. Nic proti tobě, ale všeobecně pokud někdo nerozezná středy od výšek a poslouchá pouze ono bum bum, asi bude i s těmito kousky spokojený. Jinak tyhle zase pro změnu mají konstrukční vadu zesilovače (brum), což je škoda, viz názory uživatelů http://www.alza.cz/evolve-blues-r222-d177896.htm#r ecenze

BTW. Jen ne subwoofer v plastu, to je doslova zvěrstvo, dřevo je holt dřevo. Výjimku snad tvořili svého času plastové regálovky Encore a pokud se dokonce vsadili do kvalitní dřevěné ozvučnice, opravdu hráli až neuvěřitelně. Konkrétně tyto 21639665.jpg

Upřímně řečeno, ve své cenové kategorii neměli a stále nemají konkurenci. Mám na mysli ale 2 kanálové repro, čili bez subwooferu a kategorii určenou pro PC. Nicméně kdo neslyšel, co se z nich po předělání do kvalitní a pevné dřevěné ozvučnice dá dostat za zvuk, tak tomu neuvěří. Kamarád si kdysi dal tu práci a předělal je a jak jsem slyšel na vlastní uši, byla to radost poslouchat a ani po delší době poslechu to nebylo o uši a pokud vím, má je dodnes :-)
To, že někteří výrobci cpou dneska reproduktory do "dřevopapírových" ozvučnic, ještě ovšem není zárukou kvalitní reprodukce. A pokud už si dá tu práci s lepší ozvučnicí, ušetří na zesilovači nebo reproduktorech a je vymalováno :-)