Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Váš názor na stránkys levným OEM software.

Dobrý den,
sháněl jsem na netu levnou kopii nějakého staršího Adobe Photoshop (7.0 nebo podobný) a narazil jsem na tyto stránky.

vzlrglkbzbaw.softfield.net

Adobe Photoshop CS4 Extended je tam za necelých 80 dolarů. Zdá se mi to podezřele levné, na druhou stranu se stránky tváří velmi věrohodně. Chtěl bych znát Váš názor, případně zda máte s tímto obchodem zkušenosti. Pokud je to poctivý web, mám možnost využívat stažený software ke komerčním účelům?
Díky za odpovědi!

Uz o tom par clankov bolo, takto sa dali kupit OEMka Windowsov, boli lacne a fungovali.
Tazko povedat ake techniky predajcovia pouzivaju, pri niektorych OEMkach sa ukazalo, ze slo o s/n z testovaciieho programu MSDN a MS ich postupne vypinal po rokoch.
Mne to pride podorzive, navyse ak sa bavime o OEM, ten byva viazany na hw, takze to ti tu verziu preda aj s tym hw;o)?

V zadnem pripade to nekupuj. Je to na 99,9% podvod. Navic pokud bys nekdy chtel svoje penize zpet a treba bys i platil pres Paypal, ktery se chlubi, ze kryje platby, tak presne tyhle platby nekryje, protoze nekupujes fyzicky software, ale pouze elektronicky klic. Takze pokud te okradou a budes chtit svoje penize zpet peres slavny Paypal, tak nedostanes zpet ani korunu.

Vubec nechapu, cim ti stranky prijdou duveryhodne? Tim, ze nemaji ani kontakt a treba tou necitelnou URL adresou? Delej jak chces, ale dovolim si skoro jiste tvrdit, ze to je podvod.

Asi jsem to řekl nejasně, důvěryhodné mi přišly zpracováním (jednoduše že to nejsou primitivně vytvořené a naplněné stránky, ale tímto jsem teď zřejmě spustil další lavinu:-)). Samozřejmě jsem si všimnul adresy, která je vysoce nedůvěryhodná. Kdybych byl rozhodnut software z této adresy koupit, neptám se tady. Prostě mne zajímá to 0,1% pravděpodobnosti zda někdo tento obchod nezkusil.

Před nějakou dobou jsem mimochodem podobným způsobem (přes český web) s docela slušnou slevou kupoval hru Diablo III. Přišel mi nascanovaný kód a vše fungovalo (a funguje). Ale zřejmě to nejde úplně srovnávat.