Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém po spuštění win7

Ahoj,

prosím o radu ohledně "zamrznutí" win7 po spuštění. Systém dnes začal dělat potíže. Po naběhnutí déle načítá, nelze spustit internet, nelze spustit sekci control panel, nelze spustit žádná složitější aplikace, když dám ctrl alt del - nespustí se a po chvíli oznámí že je chyba a nemůže se spustit funkce ctrl-alt-del. Při tomto pokusu pak na chvíli zamrzne.
Když jsem v save modu, vše běží ok (samozřejmě jen v základu) včetně netu.
Provedl jsem scan na viry, nic nenašel (eset smart security nod 5)
Provedl jsem system recovery o pár dní zpět, problémy zůstaly stejné (jiné datum není možné).

Je možnost se z toho vysekat, nebo musím nahrát nový systém? Nebo se to může týkat hardwaru?

Děkuji za ochotu a rady.

Skus v nudzaku preistotu este superantispyware a kompletny scan.
Co tomu problemu predchadzalo? Nieco sa s PC robilo? Alebo s Windows?
P.S. a skus sem dat presny text tej chybovej hlasky alebo hlasok v roznych tych chybovych situaciach, ptz urcite ti to nepise "nelze spustit ctrl-alt-del". Alebo daj sem alebo na imageshack.us screenshoty

Provádím kompletní sken se superantispyware jak jsi radil. Nic neobvyklého jsem nedělal, kromě stahování souborů z netu jako to dělám běžně, při hraní her nic nepadalo, vše ok a najednou tohle.
Zkusím zachytit ty screeny, jestli to půjde, jinak žádné error reporty mi to nehází, pouze hlášku s tim ctrl alt del. V případě spouštění programů jen nereaguje (po pár vteřinách načítání).
Dám vědět až doskenuju a zkusím to v normal režimu, díky za tip na ten antispyware.

našel jsem řešení na netu, jdu ho zkusit: postuju

I worked on 12 systems with this error on multiple networks

"Failure to display security and shut down options. The logon process was unable to display security and logon options when CTRL+ALT+DELETE was pressed"

I reloaded several systems only to have it reappear leading me to beleive it was a virus

over a period of a week, I found 6 PC's had a virus called Trojan.ADH and or Trojan-Download.Murlo, the other 6 PC's showed no signs of any virus.

All 12 happened to be running .Net applications

Even after removing the viruses all of the systems continued to lockup after 5 to 10 minutes of use.

The fix turned out to be quite simple and... anything but simple to troubleshoot (Assuming the systems were virus free)

Reset Winsock!

All returned to normal status after resetting the Winsock

To reset Winsock do the following

1. Right click on Command Prompt and RUN AS ADMINISTRATOR

2. Type "netsh winsock reset" and click Enter Key

3. You should see a message that the Winsock was reset, reboot for changes to take effect.

Restart

This worked on all 12 systems no return calls over 1 month now.

Good luck

Takže výsledek je takovej, že jsem ten netsh winsock reset udělal v safe modu, ale nezpůsobilo to žádnou změnu. v normálním režimu mě to nenechá ani v pořádku zadat, protože když to stihnu po načtení win7 zadat v příkazovém řádku (jako admin) a odklepnu enter, naskočí nový řádek (prázdný), ale nepotvrdí mi to ten příkaz, jako se to má stát., takže nic neproběhne.
screenshot nelze, protože mi nenačte program na vytvoření obrázku.

Jinak je zajímavé, že když přepnu na druhého uživatele GUEST(který není admin), vše funguje dobře - ale není tam nainstalováno moc programů samozřejmě. Takže nemusím do safemodu. Bohužel, mě to v guestu nenechá udělat winsock reset, nejsem admin.

a samozřejmě jsem provedl kompletí scan v super anti spyware - našel asi 130 cookies tracker a pár trojanů, které ale byly u her, které mám dlouho a jsou to podle mě false positive nálezy (kreky). Nicméně vše smazáno a žádná změna.

Tak podařilo se mi po dlouhém načítání uložit event viz 581842902 - budu rád když to prozkoumáte.
Každopádně mi pak systém spadl a dal hlášku po biosu, že chybí hal.dll , nebyla možnost opravit v setupu (errory) tak jsem musel dát novej win7 . předtím jsem zjistil, že nedetekoval správné 1. disk s win 7 - otevřel jsem case a odpojil a zapojil kabely do hdd, pak už se načetl.
Jinak i teď musím pokaždé manuálně nastavit boot na 1.disk aby mi to neházelo hlášku s chybějícím hal.dll , ikdyž jsem nastavil prioritu bootu z disku