Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlobí disk - chybně určená velikost.

Koupil sem si disk 320 GB, UDMA 100 SEAGATE, ještě sem ho neformátoval ani nedělil, co s tím když mi BIOS zobrazuje disk s kapacitou místo 320 GB jako 136 GB?Ale mám prográmek kterej mi ho ve windowsech přečet jako 298 GB, kdybych ho začal rozdělovat tak bych ho dělil z těch 320 GB nebo z BIOSem přečtenym 136 GBm?Můj komp 6 let starej Celeron 633 MHz.

[mod]úprava předmětu na výstižnější. Původně "Co s tím mám dělat..? Zlobí disk (touchwood)[/mod]

Tvůj BIOS nepodporuje LBA48, tudíž "vidí" jen 136GB.

Postup je následující:

1) zkontrolovat, zda na netu není aktualizovaný BIOS s podporou LBA48 (pokud ano, aktualizuj a tvé martyrium zde končí)

2) pokud nedopadl bod č.1, mělo by vše fungovat bez problémů, za předpokladu, že si uděláš primární oddíl menší než 100GB a do něj nainstaluješ OS s podporou LBA48, tj. minimálně WinXP SP1 nebo Win2000 SP4. Pak v rámci tohoto systému by měl být "vidět" jako 300GB

3) SeaTools (je stažení na webu Seagate) mají vlastní nástroj na obejití tohoto omezení starých BIOSů

edit:
seatools jsou zde: http://download.seagate.com/seatools/registration.n sf/eula/desktop
discwizard je zde: http://www.seagate.com/support/disc/drivers/discwiz .html