
Nelze stahovat
Zdravím,
ač jsem zvolil sekci internet, obávám se, že v tomto problém nebude, však stop mým predikcím.
Všechno začalo zhruba týden po instalaci nejnovější verzi AVG, však celý týden vše probíhalo jak má. Pak jsem chtěl stáhnout nějaký obrázek a najednou to bylo (viz. obr. "problem", "problem1"). Vždy po dokončení stahování napíše hlášku "Při kontrole tohoto souboru došlo k neočekávané chybě antivirového softwaru".
Takto to vypadá u prohlížeče Chrome. U ostatních pouze popíši. Internet Explorer soubor stáhne, však není nikde k nalezení, ze stahovacího okna nelze otevřít ani soubor ani zobrazení ve složce. U Mozilly to probíhá stejně.
Verze mým internetových prohlížečů jsou nejnovější.
Mnohokrát děkuji za jakoukoliv informaci, která povede k vyřešení mého problému.
Děkuji mnohokrát,
s pozdravem Matěj Káňa
CPU INTEL Core i5 750 2,66GHz
MB GIGABYTE P55M-UD2 P55 s 1156
DDR 3 2048 1333 TRANSCEND CL9 (4×)
GK ATI R.. HD5750 1GB DDR5 Power
HD SAMSUNG F1 1TB SATA2, 32MB
MS WINDOWS 7 Home Premium 64-BIT
a máš zadanou cestu kam se to má ukládat? Já mám třeba složku 11-Stahuj a do té stahuji vše. pak nehledám....
Doufám, že to je ironická otázka. Ano, cestu nastavenou mám. Myslím, že ani v nejmenším v tom nebude problém, když mi to píše něco s viry.
přesnou verzi avg jsi neuvedl, bude proto lepší ho zase odinstalovat. a ještě k tomu zkontrolovat zavlečené doplňky ve všech prohlížečích.
AVG Internet Security 2013
přesně ten - je to spíš síťový škůdce.
jeho vyhledávací doplněk je combofixem dokonce označen za spyware, protože přeposílá informace o stahovaných souborech do avg "k analýze". stejně tak se chovají jejich fízlovací doplňky v prohlížečích (už jsi je kontroloval?)
podobně jako nechvalně proslulý "smart security" od esetu si taky hraje na vlastní dns cache - na některých pc znefunkční internetové připojení.
"avg internet security" je placený, směle se kvůli problémům s tím zmetkem obrať na jejich support, jako platící zákazník máš na to nárok.
ad tvůj druhý obrázek:
downloadery všech free/shareware webů můžeš považovat za spyware, žádný rozumný smysl jejich existence není.
Ano, k tomu už jsem taky došel. Poprvé a naposledy.
Prvky v prohlížeči jsem kontroloval, žádné od AVG tam nejsou, myslím.
Ad 2. obrázek:
to bylo jen pro představu o problému.
Odinstaluj antivirový program, restartuj a nainstaluj jej znovu
Program již je odinstalován pár dní. Tento proces jsem opakoval 2×, bez úspěchu bohužel.
Teď jsem na Avastu, který jsem do počítače dostal přes TeamViewer, díky kamarádovi. Nic nedetekoval.
A jsi si jisty, ze se ten AVG v poradku odinstaloval?
Zkus si stahnout AVG remover pro verzi AVG, kterou jsi mel a spust to:
utilities
Ani nevíš jak bych rád. Bohužel nemohu vůbec nic stáhnout.
Nemáš možnost říct kamarádovi, který by ti to pak přinesl na flashce?
Podle toho, co jsi teď napsal, k tomu problému došlo až po instalaci AVAST, protože ten jsi stáhnout předtím musel.
Můžeš prosím odinstalovat všechny antivirové programy, nebo ještě lépe vrátit bod obnovení do doby, kdy to ještě fungovalo - zřejmě před instalaci AVASTu?
Ano snad nějak si to zařídím. Takto, ono to fungovalo, i když byl AVG nainstalován, bohužel jen nějakou dobu. Potom to začalo dělat toto. Tak jsem ho odinstaloval, restartoval pc (nešlo), nainstaloval znovu (nešlo), tedy jsem znovu odinstaloval. Poté jsem zkusil nainstalovat AVAST a znovu bez úspěchu.
avg byl nějaký kradený, nebo z oficiálních stránek? protože podle chování mám za to, že po nich zůstal neodinstalovaný nějaký driver.
než ti známý donese boot cd s memtestem, s boot antivirovým programem a na flashce avg cleaner, můžeš si zatím počíst v registrech..
..projít všechny klíče, a vpravo v "DisplayName" hledat "avg".
pokud něco najdeš, hodnotu "start" nastavíš na "4" (=zákaz), po skončení restart.