Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s grafikou

Dobrý den

Mám dotaz Hraji Hru jmenem TERA rising (muj PC splnuje podmínky k hraní této hry)
a problém je v tom že pokud pustím PC a hned Teru hra mi jede krásně bez problémů na skoro nejvyššlí kvalitu avšak
pokud předtím než hru zapnu pustím např. prohlížeč(firefox) a třeba jsem hodku na netu a pak hru zapnu mam neskutečné potíže s Lagy
tutíž pokud chci hru hrát musím předtím restartovat pc aby hra fungovala bez problému
Máte někdo tušení čím to může být? nebo jak tento problém odstranit?

Děkuji za odpovědi

Mám stejný problém... muj počítač splňuje požadavky hry .. ovšem když hru zapnu tak mi jede plynule jenom na low detail ... zkoušel sem přeinstalovat driver na grafickou kartu .. fungovalo to hral sem na full detail bez lagů a problémů ... ovšem zavřel sem notas přenesl na jiné místo a bylo to tu znova a tentokrát nepomohlo opětovné přeinstalování driverů na grafickou kartu ... prosím o pomoc ...

prosím ne ... nepřehřívá se a ano má dost výkonu na to, to utáhnout ... už se mi to i podařilo říkám ale zase se to zesralo a nevím proč a ne wxp nemám mam w7 :) na xp by to nejelo podle mě

tady de o to že v té hře je takový krásný tlačítko, který ti rozpozná grafickou kartu a podle toho ti zapne grafiku ... když sem to zpravil tak se mi to hodilo na high detail(6) .. ale jakmile sem restartoval počítač znovu tak se mi to zase lagovalo ...tak sem zkusil to krásný tlačítko znovu a napsalo mi to že na supnici detailů od 0 do 6tky, mi to hodilo "0" .. nechápu, to je tak nějak celý, teď babo raď ...

"prasák" má celkem agresivní taktiku ... obnovu bych nerad pouštěl, takže bych byl radši kdyby to šlo i jinak ,... kdyby si mohl nějak najít tu utilitku tak bych byl vděčný .. a zkusim mrknout na nastavení napájení :)

Bohužel, nemám osobní zkušenosti s notebooky s duální grafikou, takže řešení střílím od boku. Samozřejmě, přeinstalace je poslední možnost. Ale teď víš, kde je nejspíš zakopanej pes a můžeš zkusit na toto téma guglit, nejsi první, ani poslední s takovým problémem a dost možná už to někdo řešil a snad i vyřešil.

Takže jsem nagůglil toto:

- presne ako pise HGDS1, ti co pisali ze mali problemy s prepinanim grafik neboli asi dost chytri, lebo v paneli uloh/spodna lista je ikona na ovladac NVIDIA a v nom sa da manualne nastavit pre aku hru chces mat GPU zapnutu, tiez som si musel na niektore hry manualne nastavit GT 555M
inac potom tam je aj taka inkona ako cip vyzera a ked ti svieti tak sa pouziva GPU
ovladace si davaj najnovsie vzdy z nvidia.com

Jinak je na to utilita Power4Gear ke stažení zde.

Já jsem to kdysi řešil na jakémsi zákošově atombordelu od Asusu s dedikovanou nVidií, ale moc si to už nepamatuju. V ovladači (utilitě) nV je seznam aplikací, které se mají natvrdo spouštět s externím GPU - ručně se to tam naklepe a pak už si stroj na IGP (v rámci oné aplikace) nešahá. Hledej šmudlo...

ano povedlo se všechno ... našel sme všechno a všechno jede normálně ...ALE !!! V seznamu aplikací ke kterým přiřazuju bud integrovanou nebo externí(geforce) grafiku mohu u "tera.exe" zakliknout jenom integrovanou a externí nejde netuším proč to je ten zakopanej pes