Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OpenWRT Router - TP-LINK TL-WR1043ND

Zdravím,

mám nainstalovaný OpenWRT Systém v TP-LINKu (viz. název dotazu). Na krabici je napsáno WiFi 300Mbit/s, ale na telefonu mám třeba jenom 65mbit/s a na NoteBooku myslím ,že taky nějak tak, ale určitě to není 300mbit/s. Že by reklamní prodejní trik a klamání zakazníka ?. Proč to nejde v rychlosti 300mbit/s ?

Chtěl bych poprosit ještě o radu, jak nainstalovat Hamachi nebo nějakou alternativu do routeru a nějakou konfiguraci. Na routeru mi běží FTP server, mám tam USB disk, jede mi přes něj tiskárna a mám k tomu připojený NAS přes Ethernet. Chtěl bych odkudkoliv z ČR / světa, přes internetovou síť VPN (hamachi, či nějaká alternativa) se připojovat do Routeru ( do NAS, do tiskárny, do FTP Serveru apod.. ). Proč to takhle řeším ? Nemám Veřejnou IP Adresu a pořizovací cena není nejvýhodnější.

Díky za informaci :)

Je to pomerne zlozite vysvetlovat to tu, tie vysledky su v poriadku, proste ti to klienti tych 300Mb nepodporuju.
Rychlosti wifi sa udavaju v HD, cize realna rychlost je aj tak /2.
Na 2.4GHz pasme som sa k 300Mb HD v zivote ani zdaleka nepriblizil, nehovoriac o tom ako to cele zasvini pasmo.

Mám ten samý TP-LINK a jsem naprosto spokojený.
Router sice podporuje 300 Mb/s, ale aby jich dosáhl, musí být signál prakticky dokonalý. Se vzdalováním se od antén a slábnutím signálu rychlost klesá. Přes jeden strop o dvě místosti vedle naměřím kolem 100Mb/s.
Když jsem ho vybíral, tak mě tu odrazovali, že si při přechodu z 54Mb/s "g" s reálnou rychlostí kolem 8Mb/s nepomůžu. Pomohl jsem si hodně, dokonce víc, než jsem čekal, ale 300 samozřejmě bude fungovat na několik metrů bez překážek.

Používám systém od výrobce.

edit: Výše zmíněný half duplex beru za samozřejmost, nenapadlo mě to napsat.

pokud nevypnu zásuvku tak ho taky budu mít tak vysoke

nemyslím si, běžné zásuvky svým kolísáním spolehlivě router vyrestartují do 14 dní..

a nějaké informace ohledně toho VPN na OpenWRT

co máš přesně na mysli? OpenVPN se dá rozchodit, ale s ohledem na (ne)výkon CPU je to tak na 1 počítač.