BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Už jsi si odpověděl.
Takže to bude v pohodě? Já se s tim box chladičem dost bojim
Ta "zátěž" byla zkoušená na Minecraftu, takže to ještě nic neznamená
Minecraft neznám použil bych nějaký test na vytížení CPU.
jj to neznamená, zkus to zatížit LinXem, nastav Problem Size třeba 15k a pak si ten box ucvrkne... (teploty změř v CoreTemp)
http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/Lin X-benchmark.shtml
Nemůže se tímhle mučením něco stát s procesorem/chladičem?
Patice se propeče skrz desku, hliníkový box chladič se rozteče, nakape na grafickou kartu a vyzkratuje ji.
Mám mírně přetaktovaný procesor (3,3GHz --> 4GHz) a grafiku přetaktovanou na nejvyšší frekvenci, kterou uchladím v testech pod 85 (jádro 675MHz --> 850). Oboje jsem samozřejmě prověřil tím mučením, abych měl jistotu, že je sestava stále stabilní.
Ty máš přetakt na 4GHz s box chladičem? Každopádně zítra to zkusím. Kdybych měl koupenýho Lokiho, nebo třeba Nocutu, na kterou si dělám zálusk, tak se ani neptám
S BOXem se 4GHz Core i5 2500K dají, není potřeba zvyšovat napětí a není problém procesor uchladit. Můj procesor chladí CM Hyper 212+, s ním jsem se dostal na hodnoty kolem 4,8GHz, ale bylo potřeba odvádět příliš tepla a mít zvýšené napětí a takové riziko mi za vyšší výkon nestojí.
Sleduj teploty, pokud jsou v normě a nemáš na procesoru nastavené vražedné napětí, nic by se stát nemělo. Taktování ale bez ohledu na to, jestli se nastavuje celé odpoledne, nebo proběhne stiskem jednoho tlačítka, bude vždycky o míře rizika, kterou je ochotný majitel nést. Někdo se bojí víc, někdo míň. Ani fakt, že pro něj vytvořil výrobce desky tlačítko, nemění nic na skutečnosti, že musí deska snášet vyšší námahu, zdroj je víc zatížený a musíš odvádět vzniklé teplo.
Čudujem sa na čo to OC Genie niekto zapína. Mal som to asi týždeň zapnuté a nejaký výrazný rozdiel (žiadny) som nezaznamenal. Bežným hráčom podla mňa musí akákoľvek i5 stačiť, nie?
Já to zapnul jen tak ze zvědavosti, jestli bude rozdíl znát hodně, ale asi se taktuje, jen když už to hodně potřebuje. Nevím jak to funguje, ani jaké je zlepšení s touhle věcí, ale na netu jsem s tím žádné testy nenašel.