Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadna grafika or what..

Mam grafiku Asus N6600/TD 128MB AGPa dosku http://www1.canyon-tech.com/products/show.cfm/Compo nents/Motherboards/Socket_478/CN-9I6PEA-L Bios ten najnovsi, z r. 2004 :-/
Mozno si spominate na starej poradni (pochybujem) ze som sa stazoval ze mi mrzne komp... bude to asi konfliktom programov (SpeedFan) + prehrievanim (dal som pod grafiku vetracik dalsi) no to ma uz nejak tak netrapi lebo sa to stava z len velmi malo ale co ma zacina trapit ze coraz castejsie pri beznej praci normalne stmavne LCDcko HP1740 a No signal.
Dnes mi poprvykrat spravilo to, ze som dal decku pozerat film a pridem ku PC minimalizujem okno a 8cm od spodneho okraja obrazovky nepracuje.. proste totalne cierny pas .. PrintScreen mi ked som sfotil obrazovku ukazal aj to, co sa skryvalo pod ciernym pruhom - tj. plny obraz zaznamenal.
Tak vie mi niekto povedat kde je chyba ked po resete ide vzdy vsetko tak ako ma ?

no LCD nema ani rok (alebo ani dva) a chladic je original akoze nasadeny na grafike, ale ja som jednu 80cm prisruboval na sruby aby to boli ako nozky, na ktore sa "postavi" vetrak. Cize on vobec neni spojeny s grafikou, iba fuka na nu a tym pomaha chladit aj ten malicky original vetracik na grafike...

mno akurat ked som vcera dopisal ten thread tak mi zamrzol :-/3-[

Zdarec,
ja bych si pujcil od "sousedu" nejakou jinou grafiku. U karet rady 6600/gt
se taky vedly spory, jaky ze to zdroj je pro ne akorat. Predpokladam, ze pokud
je jak rikas AGP, tak se strkala do nejakeho starsiho stroje se starsim (slabsim?)
zdrojem.. Pokud je to neco 300W nebo mene, nejake taiwan znacky, nebo ma-li pc
v sobe vic disku atp. dalo by se uvazovat i o tom.

Nemas tam nieco pretaktovane?
Len preistotu skus sa v BIOSe pohrat s nastavenim AGP (skus nastavit 4x) a AGP fastwrites (skus vypnut alebo zapnut ak je vypnute).
P.S. inac je mozne ze ten chladic na grafike je zle nasadeny alebo moc slaby, alebo mas moc horuco v skrini (skusit s otvorenou skrinou), alebo je nejaky studenak na grafike alebo odchadzaju kondiky alebo DC-DC menice apod. na grafike, alebo nie je poriadne prichytena a kyvanim ma nieco blby kontakt napr. na AGP konektore apod. (skusil by som ju 2x-3x vytiahnut a znovastrcit do AGP slotu).

ee nic nepretaktovane, hned po zakupeni takto blbla takze vplyv starnost asi mozem vylucit, v BIOse som sa tiez hral ale tam sa neda vypnut fastwrites, max. v RivaTuneri..skrinu mam stale otvorenu :-D ..
ono to mrzneee strasne nepravidelne.. napr 2 mesiace skoro nic a predvcerom ci kedy som napisal tu thread az 3x.
predavac ma presvedcill ze je to nekompatibilne s doskou tak.. ?

Vyraz "nekompatibilne s doskou" je asi taka blbost ako keby som povadal "mas to rozbite" :-)
Je to AGP, je. AGP je presne specifikovana a licencovana zbernica, a ak tvrdi je ta karta nekompatibilna s AGP (mas na doske AGP podla specifikacie, takze on vlastne tvrdi ze karta je nekompatibilna s AGP specifikaciou :-)), tak ti mal vratit peniaze a stiahnut ju z predaja :-)
Ja by som vyzadoval nahradu, alebo aspon ak ma na sklade inu dohodnut sa na vymene apod, aj ked je to dost problem dokazat v com je problem, moze byt ta karta vadna, alebo mas nejaky problem s motherboardom, alebo na konektore (mas tu kartu prisrubovanu ku kejsu? Ak nie tak prisrubuj), parkrat vytiahnut a zastrcit ako som pisal nech sa vycistia kontakty, moze tam byt aj milion inych problemov, pozri ci nie je na motherboard novsi BIOS, alebo skusit inu grafiku alebo dohodnut vymenu s predajcom za kartu ktora je podla neho "kompatibilna s doskou", ale neze ti nanuti nejaky smejd od vyrobcu typu pcchips, co mu uz 2roky lezi na sklade :-D
P.S. samozrejme ako aj ostatni pisu moze to robit monitor, az to zblbne skus vypnut/zapnut monitor (trebars aj z 230V nech sa poriadne resetne).

Ano, je poriadne zasrubovana s kejsom, bios najnovsi - 2004 ]:) .. tu vymenu za inu grafiku som skusal hned paru dni po kupe tejto karty ale kedze preslo 7dni (to akoze Kamenny predajca objednal zo svojho eshopu,lebo v predajni toho vela nema) a tak povedal ze vymena za "funkcnu" neni mozna....

2 all :
myslim ze ked mi to zamrzlo v hrach tak teplota bola 60C co som meral meracim pristrojom (termoelektricky).. ale v kludovom stave ked citam net ma GPU a RAM priemerne 40C..

Karta sa napaja z tej vetvy kde su 2 mechaniky CDRW a DVDRW, a Grafika... Disky su na samostatnej..

P.S. napadla ma taka ftakovina ze na Booku mi mrznutie Touchpadu spôsoboval Firewall, co ked FW nieco zablokuje vo WIne co pouziva GK ????

je u tohodle Asusu vydet v rivatuneru teplota gpu? A napada me taky, na ty vetvi s molexama, kera tu kartu napaji, neni jeste neco jinyho ? Mel jsem AGP Leadtek 6600GT/TDH, a jakmile byl na spolecne vetvi s ATA diskem (Barracuda80GB,11A), tak taky prapodivne kravil. Mel jsem tehdy Eurocase 350W.

... zajimave je, ze co jsem investoval do 400w fortronu, tak ackoliv mam jeste zravejsi grafiku, tak uz tyhle potize nemam... :-)