Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Povolit přihlášení pouze vybraným uživatelům na určitém PC v Active Directory

Dobrý den,

prosím o radu ohledně přihlašování uživatelů.
Mám server Windows Server 2008 R2, který funguje jako řadič domény. Do domény je připojeno 15 stanic (5 v kabinetu, 5 v učebnách a 5 je pro studenty). V AD mám 2 organizační jednotky ( Ucitele a Studenti). Jak prosím docílit toho, aby se v učebnách mohli přihlašovat pouze uživatelé ve skupině "Ucitele" ? Lze nějak roztřídit Computers v AD, abych to nemusel nastavovat na každé stanici zvášť?

Děkuji za radu.

PS.: Něco pro IT specialisty z oblasti Raidových polí :-)
http://www.flickr.com/photos/tirrell/128638167/lig htbox/

Dobrý den, šlo by to nastavením Vlanu , ale to nemá smysl pro 15 PC. Jako nejsnazsi mi pripada ty ucitelske pc proste zaheslit a dat heslo jen ucitelum. Mozna neco snazsiho je, ale nic me nenapada. Opravneni je vec jina, ale aby se ve stejne siti vubec nemohli prihlasit, nevim. Jeste premejslim ze by se na konkretnich pc zakazala skupina, ale nevim presne jak a jestli to jde.

stanice, které chceš takto omezit, zařaď do nějaké nově vytvořené podskupiny v organizačním stromě (pozor, aby se dědily již existující GPO). Následně v této podskupině vytvoř pomocí GPMC novou GPO, kterou aplikuješ na počítače (nikoli uživatele). V ní nastavíš jedinou věc - právo lokálního přihlášení, které nastavíš pro skupinu "administrators" a "učitelé":

Computer Configuration\Policies\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\User Rights Assignment

položka

Allow Log on locally

Doporučuju si následně aplikaci GPO v GPMC namodelovat pro PC mimo skupinu a PC ve skupině, pokud to bude OK, tak aplikovat a ideálně na počítačích "vynutit" pomocí příkazu gpupdate /force /boot (není nutno, ale pak je to okmažité)