Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Java 2d vektorová grafika - převod px na cm

Ahoj, pracuji na jednom projektu (do školy).

Mám vytvořit aplikačku v javě(gui), která bude exportovat výkres do pdf(vytiskne ho) dle předem zadaných rozměrů.

Např, obdélník A=10cm, B=20cm.

Já však kreslím v px - příkazem g.drawLine(int x1, int y1, int x2, int y2).

Jak tedy přepočítat px na cm? Abych to mohl přesně vytisknout v 10cm x 20cm.

Jde mi jen o výpočet, díky za rady.

Protože pixel je jednotka bezrozměrná musíš znát (pokud je pro pdf zadáno) nebo si stanovit rozlišení, tedy DPI (pro tisk nejčastěji 300, ale i 240 dpi). Toto číslo říká, jak velký bude jeden pixel při tisku. Potom jde již jen o obyčejné násobení.