Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká maximální teplota Core 2 Duo E6400

Chtěl jsem se zeptat, jaká může být maximální teplota Core 2 Duo E6400. Mám box chladič a klidu mám asi 45-47°C. Při zátěži jde teplota přez 60°C. Procesor není nataktovaný. Teploty jsem měřil pomocí programu Core Temp. Tam je uvedena teplota Tmax 85 stupňů. Utilitou k desce byly teploty asi o 10-15°C nižší.

Fortron zdroj 400W ATX/LN/12fan/PFC/P4/24PIN,FSP400-60THN-P
GIGABYTE MB Sc 775 965P-DS3, 6x SATA, 4XDDR2, Dual Bios
CPU INTEL Core 2 Duo E6400 2,13GHz(1066MHz) 2MBL2 CONROE LGA775 - BOX
grafika GigaByte MAYA GV-NX76T256D-RH 256MB
DDR2 1024MB, 667MHz, ECC , CL5, Kingston KIT(2x512MB)
Samsung SP2504C 250 GB SATAII/300 7200 RPM, 8 MB Cache-3 rok< o:p>
LG OS DVD±R/±RW/RAM H20LRB LightScribe Retail DL±8.5GB Black

Děkuji

Rozne typy CPU maju rozne Tmax, core2duo (aspon mobilne, neviem ako E6400 nechce sa mi to hladat v datasheetoch) maju 85°C, program si to detekuje predpokladam z typu CPU, takze by som veril tym max. 85°C.
Ak tam mas 60°C pri zatazi tak je to este v norme. On CPU pri 85° neexploduje, ale zacne si nanutene znizovat frekvenciu. Vypina sa kdesi pri 100°C alebo 120°C zavisi od CPU.
Ale neprevadzkoval by som to nad 70°C.

P.S. a pri merani by som skor veril utilite od vyrobcu dosky, prip. udajom v BIOSe, nejake extra programy nemozu vediet co presne a ako vyrobca na konkretnej doske zapojil. Ale nemusi to platit na 100% (aj vyrobca dosky moze urobit chybu v svojej utilite pri prepoctoch apod.). Tak ci tak, je to v norme.

P.S.2. alebo utilita k doske meria teplotu cidla na doske (na obale CPU), preto je nizsia, core temp meria asi teplotu jadra (cez DTS ktory je v CPU, v tom pripade by ale mal vediet zmerat dve teploty - pre kazde jadro osobitne). Ale ako som pisal kaslal by som na to ak to neleze nad 65-70°