Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se nějak permanentně vypnout windows firewall?

Mám xpéčka a jelikož vím, že windowsáckej firewall je k ničemu a jen mi zpomaluje můj 10 let starý přístor, tak ho mám vypnutý, ale co mě štve, že když resetuju počítač a zapne se windows, tak musím čekat cca minutu a půl, než se systém rozběhne naplno, jelikož ho podle mé teorie spomaluje právě onen firewall, který je při najetí do windowsu zapnutý a vše začne fungovat až tehdy, až systemu dojde, že by měl onen firewall vypnout a pak vše běží jak má.

Nedá se onen firewall ve win vypnout nějak permanentně? Aby se mi při startu win nezapínal?

Firewallom to naozaj nie je... :-)

Tiež mám XP (v práci) a tiež mám podobný problém každé ráno po zapnutí PC.
Má to na svedomí proces wuaclt.exe a ekrn.exe - kontrola aktualizácii. Netuším prečo sa to spúšťa každý deň, keď mám nastavené Automatické aktualizácie (automaticky) - každý pondelok o 15.00 hod...:?:

ms tuším rozlišuje:
- stažení aktualizací: to bude přednastavený čas
- instalace aktualizací: podle toho jak win usoudí, že je pc vytíženo. řekl bych, že po restartu se nejspíš rozhlíží, co by se ještě dalo nainstalovat.

ekrn.exe: vy si taháte do firmy ess bordel? no potěš.