Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SMTP server od poskytovatela...

Ahojte, potrebujem na mailserveri nastavit, aby maily od mojich userov urcene pre niektore domeny boli preposielane cez server poskytovatela. Jenoducho povedane, moj user posle mail cez nas smtp server vo firme, ten ho odosle smtp serveru poskytovatela a z neho pride danemu prijemcovi (toto bude platit samozrejme len pre urcite domeny, pre ktore som tento forwarding nadefinoval). Relaying aj dany forwarding je nastaveny, pouzivam exchange 2003 na win serveri 2003, ale trosku nerozumiem danej sprave od poskytovatela, ktory mi poskytol dany server, ale napisal, ze pri odoslani spravy na jeho server je treba sa autentifikovat, dobre mailbox s menom a heslom sme od neho dostali pri objednani daneho pripojenia pre nasu firmu, ale to teraz bude pracovat tak, ze ked niekto z mojich userov bude chciet poslat mail, ktory bude presmerovany na smtp server poskytovatela, tak vzdy ho vyzve na zadanie mena a hesla??, alebo sa to da nejako zadefinovat priamo v exchangi na serveri?, aby useri nemuseli zadavat ziadne meno a heslo? Vdaka za pomoc...

Ok tak bez ICQ
Musis si nastavit SMTP Connector (first administrative group - routing groups - first routing group - connectors) .. udelas si nový SMTP connector (standardne tam bude nejspis jen POP3 connector a SMTP connector SBSka). Pak ve vlastnostech toho connectoru v zalozce "ADVANCED" a pote "OUTBOUND SECURITY" nastavite jmeno a heslo ktere vam dal poskytovatel. Samozrejme v zalozce GENERAL musite mit "forward all mail through this connector to the following smart hosts a vyplnene SMTP poskytovatele (treba smtp.iol.cz). No a v zalozce "Address Space" nastavte domeny ktere se budou pres tento smtp konektor smerovat.

Este som sa chcel spytat, tam v tej zalozke outbound security mozem to meno a heslo zadefinovat bud do Basic authentification alebo do tej Windows integrated, aky je medzi tymto vlastne rozdiel? a kde by som to meno a heslo toho mailboxu mal zadat?