Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Offline Antivirus

Ahoj, mám starší PC, který mám umístěný na chalupě, kde nemám připojení k internetu. Znáte někdo nějaký nejlépe freeware antivirus schopný instalace a následného provozu bez připojení k internetu? Ptal jsem se pár lidí, ale nedočkal jsem se kladné odpovědi...
Pomozte prosím
Děkuji :)

Antivirus na tom počítači potřebuji, protože byl dlouho v moci dětí a ty tam natahaly všechno možné, ještě než jsem ho odvezl na chatu. Jsem si na 90% jistý že tam minimálně nějaký vir je, protože když jsem dával některé soubory na flashku, tak mě v novém PC Nod hlásil, že to našlo nějaký "Iframe.B.gen virus" a nějaký "NBP virus" (nevím co je to zač, ale nechci to tam :D
PC jsem se rozhodl pořádně vyčistit a zachovat, nezaslouží si jít do šrotu...
A proto to chci něčím projet

PS.: Lední Brtník: Omlouvám se, ale vůbec nechápu co jak s čím, a co to dělá, jsem pouze uživatel :)

přes regedit.exe lze zakázat autorun - viz uvedená cesta.
nebo do příkazového řádku nakopírovat a spustit:

reg add HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer /v NoDriveTypeAutoRun /t REG_DWORD /d ff /f

takto naložíš s povoleným "autorun" v celé domácnosti.

děti si hrály na administrátory: stáhni bootovací antivirové cd, nastartuj z něj, vyber disk, odviruj.
avg-rescue-cd
http://www.avira.com/en/download/product/avira-ant ivir-rescue-system
http://www.comodo.com/business-security/network-pr otection/rescue-disk.php

až bude odvirováno, můžeš ručně smazat vir ze všech zavirovaných flashek:
ve windows zapnout zobrazení skrytých souborů (nebo použít normálního správce souborů),
na flashkách smazat soubor \autorun.inf a taky parodii na koš (adresář s názvy jako "recycled" apod)

takže to je proti tomu, aby se to rozšiřovalo na flashku? ten autorun

zákazem autorun zabráníš automatickému zavirování pc z flashky. a když nebude napaden, nebude šířit vir na další vložené flashky.
vzpomenu ještě oblíbený conficker - jemu stačí z flashky napadnout jediný pc, a všechny ostatní nechráněné pc potom napadne přes síť. čili ať nemá možnost se nikde spustit.