Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CNC mašina nejede - prosím aspoň nějaký info o sw na čem to jede

CNC mašina
DRÁTOVÁ ŘEZAČKA HITACHI 254Y
zazemi.php

Nevím jestli je vadná nějaká karta v mašině. Po zapnutí se sekne při startu, na obrazovce japonské hieroglyfy které se nemění ať odpojím klávesnici, ať odpojím disk nebo podobně.

Vytáhl jsem starý 2,1gb SCSI disk, po nějakých problémech sehnal a zprovoznil scsii řadič v normálním pc...ale obsah disku nevidím. Nepomohlo pro načtení obsahu zatím nic ani zkoušení různých linuxů. Dsiks e zdá být v pořádku /test řadiče,test povrchu, R-studio vytáhlo nějaké fragmenty textu asi s obsahem programu/

Mám i původní instalační diskety které bych chtěl zazálohovat.
Byla mi vnuknuta taková myšlenka že bych z těch disket mohl nabotoovat a nainstalovat to na ten scsi disk bez té mašiny ale podle všeho to nepůjde. Obsah disket není vidět.

Umí někdo poradit ? Nebo alespoň navést správným směrem ?

Nejvetsi problem s tim ze tam neni nic videt bych videl predevsim v tom ze ten system i system disket je 8-mi bitovy.
Pokud nenabehne system a nehlasi alespon nejakou chybu tam muzete max. promerit spravnost vsech napajecich napeti zdroju
vse ostatni je marna snaha.
Zalohovat systemove diskety jde vetsinou pouze na tom samem stroji/zarizeni.
RADEK
WWW.LINUXCNC.CZ