Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Software zjišťující výkon hardwaru

Zdravím,
existuje nějaký program, který bych spustil v počítači a ten by mi řekl, který hardware mi funguje a nefunguje správně?
Uvedu příklad: Zapnu to chvilu by to skenovalo, pocitac by hučel a pak by to napsalo třeba "grafická karta funguje na 60%"
Některé hry se mi jedou divně a když zvýším výkon notebooku na úkor kvality obrazu (v TuneUpu), tak jedou o něco líp, tak bych rád zjistil čím to je.
Mám dojem, že takovou službu udělají v servise, ale jen za toto zjištění si účtují 300. Takže zjistím za 300, že bych musel kupovat něco, co stojí pár tisíc, řeknu si, že zas tolik do toho investovat nechci a nevyplatí se mi to.

Předem díky za odpověď
v počítačích se tolik nevyznám, takže pokud jsem napsal nějakou blbost, berte mě s rezervou

Abych to upřesnil. Ovladače o ovlivnili a trochu pomohli, ale po par restartech počítače se to zase zhoršilo.
Abych to řekl řečí čísel.

Jak mi vše reagovalo ve flashových hrách před půl rokem: 100%
Před instalací chybějících ovladačů: 60% (v době, kdy jsem zakládal toto téma)
Po instalaci 3/4 ovladačů: 95%
Po instalaci všech ovladačů: 90%
Teď: 80%
Taky to lehce ovliňovala defragmentace disku (ale pouze dočasně). Podobně dočasně to ovlivňovalo ipconfig /release a ipconfig /renew.
Různé flashe jsem zkoušel stejně jako různé prohlížeče.
Některé ovladače bych mohl aktualizovat víc, ale třeba takový intel to nemá volně stažitelné.

Jeste bych mel říct, že když dám v prikazovem radku netstat, mám 26x NAVÁZÁNO a 53x time wait
Když pak dám ipconfig /release a renew, a pak netstat tak mam cca jen 12 řádků dohromady a jede mi vše líp (ne dokonale, ale líp).
Ale postupně se to pak zase zhoršuje. Člověk by řekl, že mám malware, ale ten nemám.

Skype mám, co znamená cvičně zabít? Odinstalovat a nainstalovat znova? Neinstalovat?
Já třeba místo ICQ používám Mirandu, ale skypovej plugin na Mirandu je k ničemu, protože neumí vyobrazit hromadnou konverzaci a jinou alternativu Skypu jsem neobjevil.

To znamená spustit "Správce procesů" (Ctrl+Alt+Del), vybrat záložku "Procesy" a všechno od Skype "Ukončit proces". A "cvičně" znamená, že to jenom zkusíš, jestli to má nebo nemá vliv. Případně se tam rozhlídni, jestli ti něco nevytěžuje procesor, i když nic neděláš.

Zkusil jsem a nepomohlo, ale mám jiné zjištění, které by souhlasilo s tím, co tu ostatní psali.
Když teď píchnu kabel do počítače je to lepší.
Tzn buď mám zastaralé ovladače na wifi (ty ze stránek Dellu), nebo mi odchází síťová karta, ne?