Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Funkce řešitel v excelu - aneb vyřešte za mě domácí úkol

Prosím Vás, nevěděl by jsi stím někdo rady? Mockrat děkuji

Formulujte a řešte pomocí funkce Řešitel (v Excelu) úlohu lineárního programování:

Developer investuje do výstavby obchodního centra Megastar o 50 000 (+ 10 000 b) m2
obchodní plochy a plánuje, kolik a jak velkých prodejen pronajme.
Malé obchody o 250 m2 jsou nejvýnosnější, roční nájem (1000 + 100 b) Kč/m2
, ale velké cca 10 000, roční nájem (600 + 100 b) Kč/m2
jsou nezbytné pro atraktivitu (např. hromadná
přeprava zákazníků zdarma) a nutných je i několik středních cca 2500 m2, roční nájem (800 +
100 b) Kč/m2.

Orientační poměr je nejméně 4 střední obchody na 1 velký a pro plochu malých obchodů
nejméně 1,5 násobek plochy pro velké a střední.
Navrhněte nejvýnosnější konfiguraci obchodů!
Změna kategorie, původně: Programování
Změna předmětu, původně: Funkce řešitel v excelu (karel)

Našel by se tu prosím někdo, kdo rozumí lineárnímu programovaní a byl by ochoten(za odmenu samozdrejme) vypracovat seminarni praci - vymyslet nejaky originalni priklad, vyresit , rozsah 4 strany plus prilohy. Dodam blizsi info. Email: XXXXXXXXXXXXXXXX

Tohle sem nepatří. (host)