Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se bránit před virem "policie zablokovala..."?

Tak jsem tu zas, neboť ta svině mi dnes opět napadla PC. Vylepšeno tím, že šlo o jinou mutaci, tahle byla komlet anglicky a myslím tam nebyla zmínka o ČR. Předchozí zkušenost: http://pc.poradna.net/q/view/987040-virus-policie- cr-a-neprivilegovany-ucet

Používám Operu, oemezený účet; nemám žádný SW ani HW řešení bezpečnosti (možná firewall ve Win7, vlastně ani nevím). Od minulého napadení jsem nic neřešil, jen jsem PC vyléčil (RogueKiller).
Teď jsem pro jistotu aktualizoval flashplayer na aktuální verzi z webu Adobe.

Otázka zní: jak se účinně chránit před tímto a podobným svinstvem?

Pavel

kmochna

Pletes se, tohle umi spousta programu, ktery vy tady nejenze neznate, ale taky je zavrhujete. Napriklad balik od Kaspersky atd. Clovek pak dela klik a klik a klik a nemusi se ucit nic o systemu. Staci mu, kdyz pouze vi, ze mu tento zakaz k necemu bude. V programu to najde velice jendoduse.