Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noty - autorský zákon

Zdravím, prosím vás, je schopen mi někdo poradit, jak je to s AZ ohledně publikování not na internetu? Ráda bych na svém webu zveřejnila noty k jedné melodii z filmu, ale nerada bych tím porušila AZ. Předem děkuji.

Já si to myslela, protože PNSJ byl natočen také vlastně 50 let po smrti Karla Maye, takže producenta to vyšlo docela levně :-) Myslíš, že se to týká i knih? Např. pokud chci na stránky vložit i nějaké e-booky? A ještě malá otázečka. V AZ se píše, že za užití díla musí být autorovi vyplacena odměna - to je jasné. Ale jak by to mohla posuzovat nějaká komise, když nastane případ, že mi autor svolil použít zdarma jeho dílo (konkrétně fotky) na webu, ale nemáme to potvrzené smluvně, pouze slovně a přes e-mail? Je to podle AZ také porušení, i když mi to sám autor dovolil? Moc děkuji.

Domnievam sa, že nejaká komisia to môže posudzovať len na základe požiadavky majiteľa autorských práv. To nemusí byť len autor, ale napr. aj vydavateľstvo na základe zmluvy s autorom a pod. Keď Ti teda autor (majiteľ autorských práv) povolil zverejniť jeho dielo na webe, tak konáš s jeho súhlasom a teda neporušuješ jeho práva. Samozrejme, aspon ten e-mail si odlož pre prípad, ak by si mu jeho súhlas musela pripomínať. A niekde na webe ho uveď ako autora fotografií - ak ste sa inak nedohodli...

Děkuju. Meily mám všechny uložené a pro jistotu také vytištěné. Pokud je to možné snažím se vždy uvádět autora a název zdroje, odkud jsem čerpala, příp. přidat odkaz na jeho stránky, pokud existují. A nechybí ani poděkování za svolení k užití jeho díla. :-)

No je to fakt, že to tak nějak bude. Spíš mě šlo o to, jak by to bylo, kdyby to bylo upraveno pomocí příslušného PC programu, nebo zda je dovoleno publikovat např. jenom část a ne kompletní noty atd. Ale ono je to asi v podstatě jedno, jelikož stále se jedná o něčí duševní vlastnictví a ať je to v jakémkoliv formátu, pořád to podléhá AZ. Asi se tedy na to vykašlu, nerada bych pak dopadla jako jeden nejmenovaný obchodní dům, který dostal pokutu za to, že užil pár slov ze Svěrákovy písničky pro reklamu :-)