Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velký disk mohu zapojit do desky MSI 815EPT

Potřebuji vyměnit u svého PC pevný disk, nevím však, zda není u mojí desky MSI 815EPT nějaký problém se současnými disky. Stávající disk je 120GB, chtěl bych tam dát 250GB nebo 300GB, protože menší se cenově prostě nevyplatí. V manuálu jsem se nic co se týče kapacitu disku nedočet.

Deska používá Socket 370 a IDE řadič ICH2.

"LBA32" neexistuje, existuje len 28bit LBA (do 128GB) a 48bit LBA.
Chipset zvladne disk akykolvek, dolezitejsi je BIOS a OS. BIOS ak je novsi ako rok ca. 2001-2002 tak to bude vpohode, Win2k treba mat SP4 a musi sa povolit biglba v registroch (napr. pomocou enablebiglba toolu), WinXP treba aspon SP1.