Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Apache a Wikifilter.so nespolupracují

Vyzkoušel jsem všechno včetně pohanské modlitby a plivnutí přes rameno...

V tomhle vlákně http://pc.poradna.net/question/view/60209-wikipedia -jak-stahnout-obsah jsem vyřešil zprovoznění Wikipedie na lokálním PC, dělal jsem to v práci na WinXP Pro a použil jsem Complex Web Server a po hodině se mi to povedlo (dělal jsem psí kusy). Doma je vše jinak.

Mám WinXP Home, tj, není v ních IIS, instaloval jsem (postupně) Complex Web Server (Kráťův odkaz v předchozím vlákně), po 2 dnech drbačky s konfigurací jsem stáhl samotnej Apache 2.2.3, nainstaloval a spustil.

Nefunguje mi však spolupráce Apache s Wikifilter modulem, zastoupeným souborem Wikifilter.so (verze 2.3_fix), kterej slouží jako další modul pro Apache. Jakmile přidám do konfiguračního souboru Apache (httpd.conf) řádek

LoadModule wikifilter_module modules/wikifilter.so

přestane Apache pracovat. Úpravu souboru jsem dělal při vypnutým Apachi. Ať dám wikifilter.so kamkoli (libovolná složka a zapíšu cestu včetně "unixovejch" lomítek) nebo ho přejmenuju (velký/malý písmena), jakmile chci aby s ním Apache pracoval, odmítne to. To se projeví tak, že Apache z Complex Web Server buď zatuhne nebo ho ignoruje, Apache z Apache 2.2.3 zobrazí dialog

The requested operation has failed!

Přitom když vyhodím ten WikiFilter, tak mi Apache tutově jede, zadám localhost a dostanu výchozí stránku (součástí je 5 PHP skriptů). Např. PHP info vrací kompletní stránku plnou tabulek (znalci ví o čem mluvím).

Přitom jsem dle návodu vytvořil indexovej soubor přes WikiIndex, stejně tak soubor s databází (xml) je přítomen.

Už jsem z toho fakt zoufalej. Napadá vás něco rozumnýho?

Pavel

Vyskočilo dialogový okno s touhle chybou, která je tutově zapříčiněná Wikifiltrem, když jsem ho v konfiguračním souboru zakomentoval, Apache naběhl a ještě si u toho prozpěvoval :-)

Do logu jsem se nekoukal (uznávám že je to chyba), několikrát jsem web server přeinstalovával (místo toho).

Pavel

no ono tam vlastne ani nie je co instalovat. skusil som to u seba a Apache v pohode funguje, dal som len do httpd.conf tutu directivu:

LoadModule WikiFilter_module "C:/www/wiki/WikiFilter.so"

verzia apache: Apache/2.0.54
verzia filtra: WikiFilter_v2.3_fix.zip
OS: win xp sp2
p.s.: wikiindex som nerobil ale predpokladam, ze to problem nebude.

To vzniklo tak, že jsem zkoušel zda náhodou Apache nemá "unixový" chování a zda rozlišuje v názvech souborů malý a velký, dělal jsem různý kombinace.

Opravil jsem to a Apache nehlásí chybu, akorát je blbý že ten modul pro Wiki jaksi nevrací žádnou stránku, tj. localhost/wiki/ vrací 404.

Pavel