Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Souborový systém NTFS

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně souborového systému NFST. Stáhl jsem si přes torrent počítačovou hru a když jsem se ji pokusil rozbalit, tak na 95% mě WinRAR oznámil, že : "Chyba při zápisu:soubory nad 4 GB jsou podporovány pouze na souborovém systému NTFS." Snažil jsem se tento souborový systém stáhnout někde na internetu, ale bez úspěchu. Nějak ani nemůžu pochopit, co to ten souborový systém NTFS vůbec je. Nevím, jak se přes tento problém mám dostat. Operační systém mám Windows XP. Velikost rozbalovaného souboru je něco okolo 4,6 GB. Typ rozbalovaného souboru je mdf. Mockrát děkuji za případnou odpověď. Přeji pěkný den. S pozdravem Jirka P.

Souborový systém je laicky řečeno způsob, jakým jsou data ukládána na disk. Jsou-li data ukládána "způsobem" FAT32 (ten máš patrně nyní), nelze na disk ukládat moc velké soubory, naopak při použití NTFS tento limit odpadá. Pro tebe to znamená, že bude nutno převést disk z FAT32 na NTFS. Lze to udělat i nástroji, které winXP obsahují, postup se dá celkem snadno najít na internetu, mimo to i v Nápovědě Windows XP stačí do vyhledávacího pole zadat FAT32 a získáš také dost informací.