Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Otevření souboru ve formátu *.ps

Zdravím,

pořádně se nevyznám v tom, co to ten postscript vlastně je, vyrozuměl jsem, že se jedná o nějaký sázecí systém (asi podobný TeXu?). Nevím proto, jak ho u sebe zprovoznit. Docela dlouho jsem používal jen nějaký plug-in do adobe readeru, se kterým nebyl problém, ale nedávno jsem objevil jedny materiály, které bych si chtěl přečíst, ale už se pomocí tohoto způsobu nedají otevřít.

Jedná se o "celý dokument" na této stránce:

http://utf.mff.cuni.cz/vyuka/TMF060/GeometrickeMet ody/index.html

Vždy se mi zobrazí pouze jedna prázdná strana a nic víc.

Předem díky za pomoc,
Found

Inu, prakticky to stačí na dobu, kdy mám přístup k internetu. Nešlo by to ještě nějak vymakat, abych si to mohl otevírat takhle v počítači?

Ale jinak moc děkuju za odkaz, nenapadlo mě hledat online programy.

Jinak jsem zkoušel nějaký GSview, ale ten mě neustále posílal do háje, že mi něco chybí nainstalovaného - přestože jsem to nainstaloval dle jeho rady z odkazu, co mi vyhazoval.

Ten postscript je programovací jazyk, který je určen pro popis dokumentů pro tisk, tedy hodně zjednodušeně řečeno něco jako pdf (obojí má na svědomí Adobe). Mnohé tiskárny (hlavně ty drahé) umí dokumenty ps přímo tisknout. Pro tisk a prohlížení postscriptových dokumentů si stáhni a nainstaluj Ghostscript (gs853w32.exe) a GSview (gsv48w32.exe)