Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smazání disků (boot CD/USB)

Ahoj, hledám program na bezpečné mazání disků (Zerro fill, Gutmann, ...). Program se bude spouštět z externího média (boot CD/USB - formát ISO). Smaže všechny připojené disky, u kterých si zvolím metodu mazání. Může být free i komerční. Existuje něco jiného než Darik's Boot And Nuke? Vlastní zkušenosti?

Díky našel jsem nwipe - fork DBANu, stačilo nainstalovat jeden malý balík do linuxu a je to! Rozhraní stejné jako DBAN. Takže nakonec to mažu v operačním systému - linux. Jinak přes boot CD - DBAN. Je to free, a i když jsem hledal variantu k DBANu nic rozumného jsem nenašel (tak širokou podporu HW). Díky.