Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [.NET] XmlTextWriter, StringWriter a zmena kódovania

mám metódu:

function TTemplate.GetChangedControls: string;
var
  Xml: XmlTextWriter;
  StringText: StringWriter;
begin
  Result := '';
  StringText := StringWriter.Create;
  Xml := XmlTextWriter.Create(StringText);
  try
    Xml.WriteStartDocument;
    Xml.WriteStartElement('controls');

    Xml.WriteStartElement('control');
    Xml.WriteAttributeString('id', 'test');
    Xml.WriteCData('<button >');
    Xml.WriteEndElement;

    Xml.WriteEndDocument;
  finally
    Xml.Flush;
    Xml.Close;
    Result := StringText.ToString;
  end;

a na výstupe dostanem:

<?xml version="1.0" encoding="utf-16"?>
<controls>
  <control id="test"><![CDATA[<button >]]></control>
</controls>

ako mám zmeniť kódovanie XML dokumentu z UTF16 na UTF8 ?

StringWriter sa používa vtedy, keď chceš výsledok zapísať do reťazca v pamäti - všetky reťazce sú interne kódované v UTF-16 a to sa nedá zmeniť. Na zapisovanie do súboru je StringWriter nevhodný, pretože jeho kódovanie nemôžeš zmeniť.

Ak chceš zmeniť kódovanie, tak použi objekt triedy Stream. Potom kódovanie nastavíš v konštruktore triedy XmlTextWriter.

Ja nechcem to XML ukladať do súboru, ja som chcel XML poslať do klientského prehladača cez

Response.Write();

(ako odpoveď javascriptovému objektu XMLHttpRequest).

Ako mám teda nastaviť kódovanie? Alebo sa ten reťazec, pri odosielaní ku klientovi prevázda automaticky do takého kódovania na aké je nastavená HTTP hlavička?