Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gmail - vytvorenie aliasu

Už dávnejšie si chcem vytvoriť alias ku Gmailu, ale všetky návody na internete, hoci to nikde priamo neuvádzajú umožňujú do Gmail účtu pridať v skutočnosti nie alias, ale už existujúcu Gmail schránku. V nastaveniach som tiež našiel len možnosť pridať už existujúcu schránku. Je vôbec možné si vytvoriť Gmail alias?

Neporuším podmienky, ak budem používať dve nezávislé emailové schránky? Vzhľadom na to, že človek nevie, čo všetko sledujú ohľadne podávania reklám a podobne by mi v prípade porušenia podmienok mohli obe kontá vymazať. Lebo počul som, že povoľujú jeden pracovný email a jeden súkromný a študovať niekoľkostranové podmienky sa mi nechce, navyše nie pri každej zmene. Navyše neviem ako by som pracovný a súkromný email oddelil, aby akože Google vedel, že je jeden taký a jeden taký. V podstate by sa ale o pracovný a súkromný jednalo.