Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač se pár minut po startu sám vypne

Dobrý večer,

mám takový problém s počítačem sám se mi po zapnutí vypne, při tzv. "chladném" startu se zapne a vydržel mi 10 minut poté jsem spustil program OCCT, teplota procesoru byla kolem 70°C ale jakmile jsem spustil test, tak se do 30 sekund vypnul a teplota byla 84°C. Poté jsem ho zkusil znovu zapnout a do 2 minut se na operačním systému Windows XP vypnul, na Linuxech (Ubuntu) vydžel 3,5 minuty a také se vypnul. Pastu mezi procesorem a chladičem jsem měnil před týdnem a chladič pevně drží, po vypnutí jsem sáhl na chladič, tudíž si myslím že pasta je v pořádku. Jinak vypiná se bez jakéhokoliv upozornění, pouze to tak cvakne.

Hardware: Základní deska MSI PT890 Neo
Procesor: Intel Pentium 4
Zdroj: Blue Storm II 500
Grafická karta: NVidia GeForce 6600 GT
1 DVD mechanika a 1 CD mechanika
1 hardisk Maxtor 80 GB
Software: Windows XP Profesional 32 bit
Ubuntu

Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Já ho bohužel více dotáhnout nemohu... chladič se nešroubuje šroubky ale připevněn pomocí takových speciálních nožiček které se strčí do dírek zepředu se zmáčknou a otočí o 90°, tudíž chladič nejde více přitáhnout. Navíc kdybych ho měl špatně dotáhlý tak by se vůči základové desce pohyboval kdybych se s ním pokusel zahýbat ale on tam pevně drží.

To otaceni ma svuj smysl, otocis a zamacknes, musi ti to cvaknout ta kazda nozicka, delej to ze jednu po druhe do krize je zamacknes.
(kdyz je nedomacknes, tak ti chladic sedi na CPU na krivo, coz ma za nasledek spatny tepelny prevod, tudiz prehrivani CPU-NASLEDKY restart PC zatuhnuti celeho pc[mozne trvale nasledky poskozeni])

Také jsem to tak dotahoval, stejně jako u auta dotahuji šrouby na kole do kříže. Všechny správně cvakly. Jinak s tímto problémem, že jsem měl špatně dotáhlý chladič jsem se už setkal, právě proto jsem to teď dělal jak nejlépe umím. A dělal to s bratrem, přece jen 4 oči lépe vidí a 4 uši lépe slyší. Tady za to že mám správně přidělaný chladič bych dal ruku do ohně.

Prehrivani CPU, na to si davej bacha. Zahriva se ti procesor do takove teploty, za ochrany system vypne cele PC kvuli prehrani procesoru.
Mas SPATNE nasazeny chladic na procesoru.Podle me, ten chladic cpes do zakladni desky, ktera je jiz namontovana v CASE takze nenasadis ten chladic do desky spravne, nebo na silu poskodis celou zkladni desku.
(Chladic na zakladni desku se montuje, jiz pred instalaci zakladni desky do Case)

Aha no to jsem nikde nečetl že se to montuje ještě dříve než dám základní desku do skříně. Tak já to zítra celé rozeberu, očistím a poté vše znovu smontuji přesně tak jak by se to mělo správně dělat. A zítra dám vědět jak to dopadlo.

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc, když nalepím ten procesor pak to celé složím mohu hned zapnout PC nebo musím nějakou dobu počkat? Vím je to hloupá otázka ale musím si ohlídat vše..

1. Není povinností montovat chladič mimo skříň. Pokud pochopitelně to je mechanicky možné.
2. Měnil jste pastu, kolik jste jí tam narval?
3. Předpokládám, že to fungovalo, než jste do toho zasáhl > možnost špatně nasazeného chladiče je velmi vysoká. Jaká je teplota chladiče - přesněji té masy z hliníkové slitiny?

To mas pravdu, ale proste musi sahnut na ten chladic, ked bude mat procesor 84 stupnov a hned zisti, ci ho ma dobre nasadeny(pekne sa popali ak ano), pripadne vela pasty. Ja pastujem tak, ze dam mini(mozno mikro) klapky do rohov a do stredu, pritlacim chladic a troska s nim kruzivym pohybom tu pastu roztlacim a zasrobujem, alebo inym sposobom uchytim.

Teď jsem přijel domů a celou dobu jsem nad tím přemýšlel, jestli to není blbost že to začalo blbnout až teď, jak jsem již psal pastu mezi procesorem a chladičem jsem měnil asi před 14 dny, a až do vcerejska bylo vše v pohodě, hrál jsem na něm NFS Most wanted i minecraft a vše zvládal a ne vypínal se. Včera když se mi vypnul poprvé tak byl spuštěny pouze prohlížeč. A od výměny pasty před 14 dny jsem s nim nic nedělal.

Kdyby by problém s tou pastou nebo špatně připevněným chladičem tak by se to projevilo hned ne?

Ten chladic, ci byl spatne nasazeny se mohl uvolnit az po nakem case.
Jak uz u bylo psane, muze jit o spatny zdroj.
(ale psal jsi, ze mas hodne vysoke teploty, tak jen domackni ten chladic a melo by to byt v poradku, musi opravdu dobre sedet a nesmi se kyvat nebo tak neco);-)
PS:mohlo by se ti to delat lip, kdybys mohl odmontovat pravou bocnici PC, aby jsi vydel z druhe strany zakladni desky jak ten chladic je pricvakly

Spustil jsem program OCCT a spustil test (test by měl zatěžovat procesor) píše mi to hodne hodnot já sleduji pouze teplotu a ta byla maximálně 64°C a test běží 15 minut. Takže myslím že už by to ,mělo byt vše v pořádku. Jinak té pasty jsem tam dal opravdu minimum, minule jsem ji nanášel pomoci igelitového sáčku, ale teď jsem to zkusil pomoci kreditní karty, takže jsem tam dal opravdu min. a rovnoměrně jsem to rozstřel po celé ploše.