Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Asus N55S výkon

Dobrý den,
vlastním Asus N55S s nově nainstalovaným Windows 7 64bit, drivery aktuální, po chvilce hraní her například Need for Speed: Most Wanted se hra začne sekat a z nejvyšších deatilu musim ulevit na nejnižší a opět po chvilce hraní se z plynulé hry stane neplynulá, to samé se děje u Assasins creed 3 apod. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji

Pokud se dobře dívám, nevidím (s ohledem na tento notebook, respektive možnosti generačně zde použitého hardware) nikterak přehnané teploty.

Edit: Uvádíš teploty v klidu, nebo v zátěži?

Ad Need for Speed: Most Wanted (předpokládám konfiguraci s GeForce GT 555M): na "high" (1366 x 768, ON AF AA) není tento titul plynule hratelný ani na notebooku s výkonnější GeForce GT 640M v kombinaci s Core i7 (tady v průměru zaznamenáš cca 26 fps); za jakýsi výkonnostní ekvivalent k GeFroce GT 555M lze v této hře přibližně chápat současně dostupnou GeForce GT 630M, srovnej v grafech:

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-640 M.71579.0.html

Teploty (lépe ale měřit skrze HWiNFo32 apod., kde je krom sledování aktuálních hodnot i možnost jejich průběžného záznamu do textového souboru, což se hodí v situacích, kdy notebook např. "zamrzne", vypne apod.) s největší pravděpodobností nebudou podstatou problému. Tím je nedostatečně výkonný hardware, který Ti nejspíše neumožní plynulé hraní Tebou zmíněných náročných her na nejvyšší detaily. Mimo jiné - neuvádíš konkrétní konfiguraci. Asus N55S (nebo spíše N55SF?) existoval v sestavách s Core i3/i5/i7, GeForce GT 555M, display HD/HD+/FullHD.

Pravděpodobně budeš muset vyndat celej HEATSING protoze na nem drzí ten ventilator.. Ale nedoporučuji ti vytahnout Heatsing ze zakladní desky, pokud ti to Notas dovoli, pokus se rozebrat ventilator z Heatsingu aniz bys musel vyndat ten Heatsing!!

A kdyz se ti to povede, pořadně ho profoukej,také zebrování Heatsingu od prachu, vem si tycinky do uši, navlhči je, nebo klidně i suchy a pořadně to tam pročisti, včetně lopatek ventilatoru...

Zebrování je vždy čiste kdyz vidiš zebrovánim skrz nazkrz..

U meho notase je to tak, ze prostě musím rozebrat celej notas jen abych se k nemu dostal.. Takze z toho vznikne hafec kousku..

Prostě ten notas poradně rozeber..
Kryt ventilatoru drzí na sroubkach, takže kdyz ho rozmontujes, vypadne ti cely z heatsingu..

Kdyztak dej foto jak si ho rozmontoval, toho notase, jak ti ted lezi..

At vime, jak to tam je zorganizovane..

Ale dáš.. Dělěj si hromadky popořade jak si to rozebiral a pak to pospatku skladej..

Ja se toho kdysy taky bal, poprvé, dokonce jsem nekolikrat zapomnel pokazde pripojit, nebo nekde vynechal sroubek, ale pomalu postupně a bylo to ..

Neni to slozite jak se zda..

Udelej si nejaky system se kterym budes mit jistotu nebo si natačej...