Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU a Základná doska

už dlhšiu dobu rozmýšľam o tom že ti kúpim nový procesor a základnú dosku keďže ich mám dosť slabé na hry dnešnej doby cez vianoce som si kúpil grafiku ASUS HD7770 series a som s ňou veľmi spokojný tak som hľadal takú zostavu aby sa výkonnostne podabala, takže ja som si vybral :
CPU:
gigabyte-970a-d3-d243279.htm
Základná:
gigabyte-970a-d3-d243279.htm
a chcel by som sa vás opýtať či sa vám tento výber páči a ak by ste s tým mali nejaké skúsenosti či by ste mi vedeli poradiť /navrhnúť/ niečo lepšie aby to dokopy stálo tak okolo 200e.
ďakujem a no hate AMD thx ..

Odkaz na procesor je stejný jako na desku.
Deska je na socket AM3+, kterýmu zvoní hrana, takže já osobně bych nekupoval ani za nic něco, co zrovna končí, protože to pak výrazně komplikuje upgrade.
Takže ti zbývá jít do socketu FM2, nebo pokud to máš na hry, tak raději Intel sc. 1155 a k tomu třeba i3.

Procesor řady FX - mizernej výkon na jedno jádro, ještě horší, než starej Phenom II. Opravdu to chceš?