Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem html kód (aby se nahlas přečetl text)

Dobrý den,
jak jednoduše zapsat v html zdrojový kód, který by způsobil, hlasové přečtení českého textu. Text by byl vložen přímo na stránce zdrojového kódu. Může být využito i kaskádových stylů. Začátek čtení může být ihned po otevření stránky či po stisknutí butonu. Díky za radu. Tonyy
Změna předmětu, původně: html kód (Kráťa)

Jednoduše zapsat to nepůjde. Viz. voice.html (jestli umí česky - nevím). I když v principu by to zapsat snadné mělo být, protože se tam píše, že příkazem Speak se přečte vybraný text (k tomu stačí obyč. <p>text</p>). Nezkoušel jsem to - nechám to na tobě.

Jenomže ani v té Opeře přece není nic o nějakém speciálním zápisu pomocí HTML. Tuhle funkci ten prohlížeč buď má nebo nemá. Na webovou stránku si můžeš napsat co chceš. Žádný "tajný" kód v HTML pro řeč neexistuje.