Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC zostava(hráčsky PC)

zdar, tak k veci:
1. FINANČNÍ LIMIT 500-600(možno 700)e
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - čisto hráčsky PC, nie som extrémne náročný ako na Battlefield s plnými vymakanými detailami, hlavne v cenovej dostupnosti aby vydržal hrať aj budúce hry čo najdlhšie s optimalnymi požiadavkami :)
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - rád by som Windows 7(alebo 8) tiež kúpiť
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI? nemám s tým najmenšie skúsenosti - určite potrebujem pomoc s hardware zostavou(software zvládnem myslím)
5. MONITOR hm na tom asi až tak nezáleží
6. CO VŠE POTŘEBUJI? - všetko :) teraz mam notebook
prípadne uvítam aj linky kde by som vami poradené komponenty zohnal (ak máte na mysli z konkrétnej firmy) :)

ďakujem za radu :) ešte mám otázku, ak by sa limit zvýšil tak na 900e, a kamarát mi poradil že keď už si mam kúpiť i5 procesor
(citujem: "i3 sa dava do notebookov na pracu :D vies kde netreba vela vypoctovych operacii")
len je drahší, a grafickú značky NVIDIA GeForce 650, ako by to vyzeralo?

on mi navrhoval niečo takéto, sám plánuje túto zostavu kúpiť, no on sa zameriava na videá a photoshop

základna doska - GIGABYTE Z77-D3H - http://www.alza.sk/gigabyte-z77-d3h-d325226.htm#po pis
Processor - Intel Core i5-3570K - http://www.alza.sk/intel-core-i5-3570k-d292078.htm #popis
RAM 2x2GB 1600MHZ - Kingston 4GB KIT DDR3 1600MHz - http://www.alza.sk/kingston-4gb-kit-ddr3-1600mhz-c l9-hyperx-xmp-d149189.htm
alebo graficka karta - ZOTAC GeForce GTX 650 2GB DDR5 - http://www.alza.sk/zotac-geforce-gtx-650-2gb-ddr5- d354340.htm#popis
zdroj - Corsair VS450 - http://www.alza.sk/corsair-vs-450-d359986.htm#popi s

neviem ako by to pasovalo pre mňa, hlavne mi radia 3 faktory
- grafickú Nvidia 650,
- procesor i5
- lepší zdroj(že min 650W)

(no mam bohatých kamarátov čo radia, len do akej miery sa do toho vyznajú ;)

ano v prvej vete som napísal že čo by zmenil limit 900e :) dosku a ramku atd som napísal len ako príklad čo kupuje kamarát, mňa skôr zaujala Nvidia GeForce 650 a ten i5 procesor, samozrejme neviem do akej mieri to ovplyvní cenu, a ostatné komponenty ako s tým súvisia a čo spolu spolupracuje :)

ďakujem :)vyzera to dobre, ide mi len o to nech mi vydrží čo najdlhšie a zahrám na ňom čo potrebujem(nekupujem PC tak často, možno raz za 5-7 rokov)tak keď už trochu priplatiť ak sa oplatí, ďalšie zvyšovanie ceny(nad 1000eur) by som už nezvažoval, skôr čo najlacnejšiu možnosť ale s i5 procesorom a dobrou grafickou :D

ešte jedna prosbička, nájdi mi tam zdroj s 550 výkonom(nech je predsalen nejaká rezerva, ja ho budem celkom zaťažovať :D 15h/denne) a 13.5cm(vraj sú podstatne tichšie - menší sa musí určite viac točiť :)), tak aby tam pasoval do tej matičnej(v tom smere som mimo inak by som nejaký našiel aj sam :D ), nemalo by to byť o toľko drahšie

j asi mate pravdu :) ja len tak, už som raz zdroj odpalil na starom PC, prehrial sa vtedy, ventilátor musel byť po rokoch slabí, ale to bol celkom šrot :D myslím že tamto bude stačiť, aj keby mal byť 12cm hlučnejší ako 13.5, nemyslím si že by to bol nejaký veľký rozdiel no :)