Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přetížení procesoru

Zdravím, moc vás prosím o radu. U mého notebooku se asi před týdnem začal přetěžovat procesor, zkoušel jsem antivir, různé čisticí programy, také jsem zkusil notebook pořádně vysát od prachu, ale furt se nic nelepší. Přetížení je většinou 87-100%. Všechny procesy jsem kontroloval a žádný proces nezatěžuje víc jak cca 25%. Prosím o radu a předem děkuji.

Suma je 92%, ale neodpovídá to těm procesům (28%). Máš to seřazené podle zatížení?
Ten msconfig je hrůza! Roztáhni pole Příkaz, ať je vidět, co to je za aplikace. Zkus to všechno zakázat a pak zkontroluj to zatížení (na stolním PC tam mám 3 položky - a to jen proto, že je tam chci).

Zkusil jsi to zakázat všechno? Ten Elan - to je něco k tačpádu, to eventuálně nechej, dále to AVG (i když antiviry běží většinou jako služby a grafické rozhraní není potřeba). Je tam hromada aplikací, o kterých si jejich autoři myslí, že se bez nich uživatelé poserou. Kromě těch dvou to pozakazuj všechno, pak se uvidí. Zpátky to zapnout půjde kdykoliv.

Většinou se při tom přepnutí ke službě podbarví řádek té služby (ale ne vždy). Ten proces stále běží na těch 75%? Zakaž indexaci, antivir a defragmentaci (najdi si na Google, co to znamená a jak se to zakazuje). Jinak si k tomu zavolej někoho, kdo s PC tak nebojuje, jako ty.

Na těch screenech sice není nic tak podezřelého, ale projeď PC programem SuperAntispyware (nejlépe v nouzovém režimu PC).