Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC

Zdarec.
Chcel by som upgradnut moju aktuálnu zostavu.

CPU AMD Phenom II X4 965 BE
VGA MSIR6850-PM2D1GD5/OC (Radeon HD 6850, 1GB GDDR5, OC)
MB Asus M5A78L-M LX V2
RAM ZEPPELIN 8GB KIT DDR3 1333MHz GOLD
HDD Western Digital Caviar AV Green Power 2000GB 64MB cache s Advanced Format
Source EVOLVE Pulse 500W

na

Intel Core i5-3470
VGA GIGABYTE R785WF2-2GD (Radeon 7850, 2 GDDR5)
MB MSI ZH77A-G41
RAM Crucial 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport
HDD Seagate Barracuda 7200.14 3000GB s Advanced Format
Source Corsair VS550
+ Chladenie na CPU Zalman CNPS20LQ

Chcem upgrade iba týchto komponentov. Mám monitor 24" Full HD (1920x1080). Rozpočet do 700€ bez DPH. Využitie ako pracovný (Spracovávanie videa, 3D rendering) a herný počítač. OS Win 7 HP 64bit mám už zakúpený. Zostavím si sám.

Chcem len vedieť či sa to nedá v cene ešte lepšie. Budem nakupovať na alze, kvôli dani.

Ďakujem

Škoda, že tvoje deska je jen levná kancl, jinak bych doporučil upgrade - aktualizaci BIOSu a koupit FX "traktor" 8320-8350 + zdroj, disk a g.kartu.

Ohledně Intelu to jde takto -
(návrh je g.výkonnější a zdroj spolehlivější)
Návrh základ - Intel i5 IB (696,- €)
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1MW10 111VK011M2K011O1X011TH8011SCO01125F01

(navržený chladič potřebuje alespoň krabici širokou 190mm!)

Ďakujem, ale ten disk je moc malý teraz mám 2TB a mám ho skoro plný. A Ramku mám vlastne tú istú (ak nerátam značku) - 8GB DDR3 1333MHZ KIT 2x4 Dual Channel.
Inak to vyzerá oveľa lepšie aký disk by si mi odporúčil s 3TB a 7200RPM? Mimochodom case je 466 x 264 x 575 takže by nemal byť problém.

Takže

ak nerátam značku

no právě, proto je v návrhu jiná.
Disk si snad jako datový můžeš pořídit druhý, navíc pro zpracování videa a zrychlení práce jsou potřeba alespoň disky dva.
Systémový na OS/zpracování a datový/ukládaní.
(rozhodně bych nechtěl vše na jednom velkém disku)

To su tie iste co som mal aj v popise upgradu, len polovicne (8GB) ale to podla mna staci. 16 som dal len pre buducnost. Este malickost to co si mi napisal z alfacomp cely kosik tak je za 700 s dph. Avsak si mozem dane odpisat, tak limit je 700 bez dph.