Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký koupit Wi-fi router

Zdravím Vás.
Chtěl bych se zeptat. Zvažuji koupi nového routeru. Jeho využití bude v rodinném domku pro pokrytí přízemí a 1. patra.
Nyní využívám router značky Zyxel-320W a vše jede v pořádku i přes vícero zdí. Vybírám nový jen z toho důvodu (už jsem zde psal na to dotaz), že když přijede známý a zapne svůj NB tak sebere všechen signál s přízemí a vše je bez netu.
Volil bych spíše dobré značky, žádné šunty. A cenu bych stanovil tak do 1200 Kč.
Bylo by možné něco navrhnout? Děkuji Moc.

jaký budeš mít signál přes strop, ještě kdesi v další místnosti, to ti nikdo nezaručí.
kupuješ enkový model "až" 300mbit, ale je možné, že signál bude stát za pendrek a připojíš se zase jen géčkovou rychlostí.
jestli preferuješ rychlou lan síť, je vhodnější wr1042nd.
antény lze nahradit z aukra za 5db, ale výrazně to nepomůže.

Čistě teoreticky bych se chtěl ještě zeptat: když by se přes kabel propojil stávající Zyxel s nějakým novým obyčejným routerem oba nastavené na most a propojené do lan konektorů, známý by se s tím jeho NB co zahltí linku připojoval na sít vytvořenou novým routerem a mě by sloužil dále zyxel. Bylo by to tak možné a nesnížila by se tak rychlost netu rozdělením mezi ty dvě krabičky? Jak říkám zajimá mě to jen čistě teoreticky. Díky za info.

Zkus si někde půjčit nějaký AP a připojit jej k tomu Zyxelu (na němž před tím vypneš wifi). Jak píšu výše, už jsem se s tím setkal, ale nevyřešil - ty inkriminované notesy (jeden byl tuším Asus a druhý Dell) prostě totálně zbořily konektivitu na wifině, přičemž signál byl perfektní i na ostatních zařízeních, jen se ta zařízení nepřipojila do sítě. Vyměnil jsem routery a pohoda.