Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Win98 - obrázky JPG se otevírají v Excelu!

Ahoj, stavovala jsem se v práci u známé a ta mě překvapila tímto dotazem:

V pc má win98, na poštu používá Outlook Express. Když jí někdo pošle v emailu obrázky JPG, tak v náhledu opravdu vidí kousek obrázku - OK. Ale když ten obrázek chce otevřít, otevře se jí v Excelu :-D Přesněji řečeno - místo obrázku se jí objeví změť čtverečků a dalších nesmyslných znaků. Když si uloží ten obrázek třeba do Dokumentů, je u něj ikonka malého x = toho excelovského. Předpokládám, že jsou někde špatně nastavené asociace, ale netuším kde. Win98 už nikde nemám a ten její pc je pracovní, tak jsem se v něm nemohla moc dlouho hrabat. V průzkumníku v možnostech složky byla nastavená asociace JPG pro internet explorer. Zkoušela jsem to změnit na mspaint (malování), ale nepomohlo to. Prosím, znáte nějakou snadnou cestu, kam kouknout a co kde nastavit, aby to chodilo? Vlézt někam do registrů? V pátek se u ní zase zastavím.

Ten pc je zapojen ve firemní síti (asi 30 pc), ve firmě je sice IT správce, ale - jak to říct slušně - poněkud na to kašle a neřeší ani závažnější problémy. Kdybych mohla, tak ten její pc kompletně zformátuju a naistaluju znova, ale to nemůžu. Tak se chci pokusit jen o nějaký rychlý zásah. Děkuju předem za návrhy ;-)

stlac pravu mysku na ulozenom obrazku....zaroven drz shift. okrem otvorit budes mat v kontextovom menu aj otvorit ako...staci ze vyberies prislusny soft (napr irfanview) ktory ma otvarat obrazky a zaciarnkes vzdy pouzivat. pri dalsom starte to uz bude ok. tolko z mojich spomienok na win98

vyberies prislusny soft ktory ma otvarat obrazky a zaciarnkes vzdy pouzivat. pri dalsom starte to uz bude ok.

Toto jsem udělala, vybrala jsem SW, uložila, restartovala. Ale při dalším pokusu se ty JPG zase otevíraly v Excelu a zase u nich byla ta excelovská ikonka :-/
Podle mého názoru by tomu počítači prospěl pořádný úklid, nejsem si jistá, jestli tam nejsou nějaké breberky... jenže si cizím pc ve firemní síti toho nemůžu dělat tolik, kolik bych chtěla...

mam pocit ze asociacia sa nastavovala niekde v registroch ale tazko si po rokoch spomenut kde. s win98 prichadzam do styku nastastie uz len sporadicky. pokial nefunguje takto metoda odporucam preinstlaovat irfanview. pri reinstale sa ta totizto bude pytat s akymi subormi sa ma asociovat. das images only a bude po probleme. snad;o)

wir98 nemůže mít správce nastaveny nijak :)
přesněji - i ony znají poledit, ale potom by to nedělalo to co to dělá, poledit se dá v w98 stejně obejít
i wir98 budou mít větev jako HKEY_CLASSES_ROOT\.jpg\..., ale co se zdržovat s editací "Content Type" a "OpenWithList" - instalace irfanview je fak nejrychlejší a neúčinnější

Já si to z hlavy též nevybavím, ale takový nápadíček. Není ono nastavení asociací i v přímo v nastavení Excelu a když to dáš na něco jiného, Excel si to zase "ukradne" pro sebe, jelikož tam třeba má něco jako "kontrolovat, jestli mi to *.jpg neodebrali"?
Asi blbost... :-/

Ono je taky otazka, zda se ji ty jpegy oteviraji v excelu jen v postovnim programu nebo i v pruzkumniku. Pac prvni moznost by znamenala, ze si to prebere nasilne ten postovni program. ja outlook neznam, ale v pegasus mailu takovyhle "divnosti" jsou na dennim poradku.