Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - kancelářský pc - jak vybrat

Ahoj, potřeboval bych poradit.

V pc se sice vyznám(tak trochu), ale neznám ten pravý poměr PC:CENA.

Proto prosím o radu.

Sháním nový počítač pro strýčka, bude převážně na kancelářské věci + nějaká hudba + sem tam film.
Jde o nějakou ,,průměrnou sestavu,,

Co by měl obsahovat? : pc, klávesnice, myš, vypalovačka dvd, usb 2 + ostatní běžné věci..

Rád bych mu připojil do nového pc jeho starý disk(bohužel o něm nic nevím, jen to že je připojen přes TENTO kabel, je třeba znát víc o disku?)

Počítač by chtěl na splátky(důchodce).
Pokud možno dovoz až domů.

Díky za Vaše rady, nápady, připomínky.

Na beznu kancelarsku pracu ti staci dnes akykolvek procesor, 2-4GB RAM, 320-500GB hdd (ten stary ti pojde pripojit tiez, je to sata disk), integrovanu grafiku, 300-350W zdroj, napalovacka a nejaky lacny case.
Cena takejto zostavy spolu s win7 (klavesnica a mys k tomu) bude cca 300 eur, cize nejakych 7500 czk.

Byt v tvoji situaci, koupil bych zakladni desku MikroATX, do toho intel i3 z grafickym cipem HD...., cele bych to dal do nake male CASE.(s takovou konfiguraci by se ani moc nezahrival)
A kdyz na to dojde, nepotrebujes mozna ani DVD kdyby jel jenom pres USB :-)