Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace windows - restart

Tak jsem ze zoufalstvi, protoze mi blbnuly windowsy (psal jsem o tom tady - misto vypnuti restart, error misto windows update), dal reinstalaci systemu s tim, ze jsem nedal nainstalovat novou kopii, ale jen ve stavajicich windows prepsat soubory z instalacniho CD, jenze kdyz instalace windows dojede na instalaci zarizeni, tak nekde v pulce toho ukazaovatka stavu to restartuje windowsy. Po restartu se restartuje instalacni program, dojede na to same misto a znova restartuje. Co s tim ? To mi nerikejte, ze se mi to zacyklilo a ze budu muset dat format a nainstalovat novou kopii, aspon ten instalacni program odpalit, aby se furt nespoustel, treba bych se dostal do windows ? Nebo najit to co to dela (HW problem to neni), takze je to v tich windowsech, myslel jsem ze kdybych v system32 neco provedl se slozkou drivers, ze bych to mohl vyresit, tak jsem dal pryc (mam na PC dualboot) vsechny soubory, ktery nejsou primo windows (jsem si napsal v praci soubory a ty zbyly odstranil), ale to nic nezmenilo, zase restarty. Kde by to vadny zarizeni mohlo byt ?

to neni reinstal ale dalo by se rici pouze vymeneni souboru za originalni z cd windows XP. Obvykle prestanou nektere programy jako treba antivirus atpod. fungovat, je treba nainstalit znovu ovladace ale vetsina programu jde. V praci jsem to pouzil uz mnohokrat, ale kdyz to potrebuu ted doma, tak to jako napotvoru selze. 3-[

nebo nepřepisuješ nové soubory staršími?

Ale to je prece ucel reinstallu! Narvat tam znovu puvodni verze fajlu (kvuli potencialne poskozenym "novym"), dobehne-li reinstall, pak teprve instalovat ovladace, patche, "cicojavimjeste".

2tazatel: testoval's pameti (memtest)? Namitnes, ze ti druhy system jede - stava se, ze napr. obnoveni zalohy z image probehne v poradku, widle "jedou", cisty install se ale seka (resetuje). Vymena RAM tohle obvykle resi. To cedko (viz brtnik) je taky moznost. A, probuh, nemas to "pretocene"???

mam sp1 (OS i instalacni cd) - o sp2 nemam zajem ale stejne bych ho tam mohl vrazit az po reinstalu.

upresneni : najede prvni ta modra obrazovka, kopiruje soubory a na konci restartuje, potom prijde takovata instalacni obrazovka WinXP, kde je v pravo nahore nekolik polozek : myslim priprava instalace, spusteni instalace, instalace zarizeni, instalace souboru, dokonceni instalace - pri instalaci zarizeni to v polovine restartuje a zacykli se to. CD ven dat nemuzu, protoze kdyz dam, tak potom zrestartovani instalacniho programu to chce, abych ho tam znovu strcil.

muj dojem je takovy, ze to proste pri instalaci zarizeni narazi na nejaky nekompatibilni soubor a nevi co s tim, tak to restartuje.

no poznamka dobra, ale nepujdu do ni, vytahovat karty z PC je urcite horsi nez instalovat do PC znova programy. Ale dik za napad. Stejne si ale myslim, ze hw problem to neni, protoze to by mi nesla ani cista instalace, a od doby co jsem to instaloval nacisto se menila jenom grafika.

Když už ses odhodlal k instalaci, nepomohlo by smazat z toho druhého (dualboot) Windows, Document & setting, program files a pak spustit novou instalaci? Tím ale přijdeš o všechna nastavení a budeš muset znovu nainstalovat programy z program files.
Možná žes právě tohle dělal, jak píšeš výše, navíc jistě existuje elegantnější způsob...

asi by to pomohlo, ale me prave jde o to, ze nechci prijit o instalovane programy. (ono ja mam image tech windows vytvoreny v trueimage, takze v nejhorsim nedam novou instalaci, ale obnovu z image, jenze ja udelal ten image a potom instaloval ruzne programky (na hrani si z videem, DVD atp.) a bylo jich docela hodne. Takze prave chci docilit toho, abyvh nemusel programy instalovat znova, no kdyz to nepujde ...

v prvnim okne instalacniho programu mam moznost instalace nebo konzole, dam instalace, potom je nove instalace nebo opravy, ale k oprave potrebuju mit vytvorene opravne cd nebo diskety, takze taky nic no a nakonec je okno nova kopie nebo oprava soucasne kopie a ja dal opravu te kopie co to naslo.