Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může mě někdo pomoct s databází pro php???

chtěl bych se zeptat jestli by byl někdo tak hodnej :-) a vytvořil mě malou databázi pro php tak aby v ní byla nějaká proměná... a potom co mám zadat do php souboru, kde bych tuto databázi chtěl použít?! :-|

Doufám že mě někdo řekne jak na to protože já s databázemi pracovat neumím pouze umím využít proměnné což právě potřebuju!

Snad se někomu bude chtít :-/
Díky PAvel

tu ti dam jednoduchy priklad:

<?php
    /* Připojení, výběr databáze */
    $link = mysql_connect("mysql_host", "mysql_user", "mysql_password")
        or die("Nelze se připojit: " . mysql_error());
    print "Připojeno úspěšně";
    mysql_select_db("my_database") or die("Nelze vybrat databázi");

    /* Příprava SQL dotazu */
    $query = "SELECT * FROM my_table";
    $result = mysql_query($query) or die("Dotaz nelze provést: " . mysql_error());

    /* Zobrazení výsledku v HTML */
    print "<table>\n";
    while ($line = mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC)) {
        print "\t<tr>\n";
        foreach ($line as $col_value) {
            print "\t\t<td>$col_value</td>\n";
        }
        print "\t</tr>\n";
    }
    print "</table>\n";

    /* Uvolnit výsledek */
    mysql_free_result($result);

    /* Odpojení od databáze */
    mysql_close($link);
?>

zdroj php manual a je aj v cestine a mas to tam dost polopate.
http://www.php.net/get/php_manual_cs.chm/from/a/mir ror

Opet konzultace pres ICQ (dnes jsem na roztrhani, ze by ten avatar ?)

Takze jde o MySQL.
V podstate potrebuje tohle:
2skupinaa.php

Z meho pohledu se jedna o vytvoreni min. 2 tabulek:
Tymy
IDTymu int autoincrement PK, NazevTymu varchar(60)

Zapasy
IDZapasu int autoincremen PK, Rocnik (int), Skupina Char(1), IDTymDomaci int, IDTymHoste int, Datum datetime, Vysledek char(5)