Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vypínanie PC na druhý pokus

Ahoj,
počas posledných troch dní (predtým nikdy) mám problém pri vypínaní počítača. Klasickou cestou - teda kliknutím na Štart-Vypnúť počítač-Vypnúť sa počítač totiž vypne až na druhý pokus. Pri prvom pokuse sa jednoducho nestane nič. Na monitore zostane klasická pracovná plocha a PC sa tvári, že ani žiaden príkaz nedostal. Na druhýkrát sa PC normálne vypne.
V jednom jedinom prípade sa pri takomto "dvojnásobnom" vypínaní objavila obrazovka s chybovým hlásením o chybe 0x0000008E. Podľa popisu na stránke MS by to mohla byť chyba operačnej pamäte. Otestoval som teda aj operačnú pamäť programom MEMTEST - všetky testy prebehli v poriadku, počet chýb = 0.

Na niektorej poradni som čítal, že sa táto porucha môže objaviť po aktualizovaní ovládačov. V mojom prípade to však nie je týmto, pretože naposledy som ovládače aktualizoval pred dvoma týždňami a problém sa objavil až nedávno.

Ďalšie vyskúšané postupy (všetko bez úspechu - problém pretrváva):
- vypol som aj všetky rezidentné programy spúšťané pri štarte systému
- spyware v počítači zrejme nemám (kontrolované programami Ad-Aware, Spybot S&D, Ewido anti-spyware)
- vírusy v PC nie sú (kontrola programom NOD 32 s najnovšou databázou)
- disk je defragmentovaný, registre aj systém sú vyčistené.

Operačný systém je MS Windows XP HOME OEM, konfiguráciu PC nájdete v mojom profile.

Napadá niekoho z vás, čo by to ešte mohlo robiť? Lebo mne už dochádzajú nápady... :-/

Nezostáva, pretože žiadnu sieťovú aplikáciu nemám. A pred vypnutím počítača sa vždy od internetu odpojím manuálne (mám dial-up), takže nezostáva "visieť" nič.

V súvislosti s namapovanými diskami ma napadla jedna vec. Mám vytvorenú virtuálnu mechaniku v programe Daemon Tools
Skúsim ju vypnúť a uvidíme či to nepomôže. Poobede dám vedieť, ako ten pokus dopadol. :-)

Zatiaľ ďakujem za radu.

Tak som skúsil vypnúť to virtuálnu mechaniku v Daemon Tools, ale toto nepomohlo. Úplnou náhodou sa mi ale podarilo problém už vyriešiť.

Chyba sa skrývala v službách systému Windows. Medzi programami spúšťanými so štartom Windows som totiž mal aj aplikáciu CLISTART.exe, ktorá je súčasťou ovládačov grafickej karty ATI. K tomuto programu sú ale pripojené aj ďalšie služby, takže nestačí vypnúť ho v dialógovom okne msconfig (ako som to urobil), ale je potrebné aj zastaviť a zablokovať všetky služby, ktoré majú v názve alebo v popise "ATI".

Keď som na to prišiel a povypínal všetky takéto služby, tak sa systém zrazu vypína na prvýkrát... :-)