Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vybrat foťák?

Ahoj,
po pročtení pár článků a po předchozím podobném dotazu jsem dospěl k tomu, že bych si chtěl pořídit CSC fotoaparát s cenovou hranicí kolem 9 tisíc. Co třeba Nikon 1 V1? Jaké máte návrhy Vy? Díky!

Po krátkém uvažování nad Nikon CoolPix P7100 sem zjistil, že se mi docela líbí. Můžu ho půjčit někomu, kdo s tím umí. A kdo ví, jestli by mě za pár týdnů nebavilo si s foťákem hrát, za ten rozdíl pár tisíc bych do toho asi šel. Líbila se mi i vyklápěcí obrazovka. Nicméně po delším zauvažování jsem zjistil, že bych od foťáku chtěl i dobré video a vůbec mi bohužel nepřijde, že by to ten CoolPix splňoval. Co tedy doporučujete jako lepší alternativu? Ultrazoom, je to dobrá volba? Nebo nějáký jiný kompakt?

Omezeni na XY minut neni v realu zadne omezeni, jeden zaber nikdy delsi nebude (vyjma nejakych timelapse hratek). Staci se podivat na jakykoliv film - malokdy je jeden souvisly zaber delsi nez minutu. ;-)

BTW - uz jsem loboval vedle - aktualne jde v doprodeji koupit za velmi prijemnou cenu Nikon 1 J1, kdo chce neco celkem maleho s kvalitnim vysupem, tak smele do nej. M.j. umi i "full HD" video se slusnym kontinualnim ostrenim behem nataceni. (coz je bolave misto spousty fotaku)

- urcite to neni strojecek pro kazdeho, ale pomer cena/vykon je ted v tuhle chvili bezkonkurencni. Vseobecne se vyplati sledovat tyhle doprodeje - novejsi modely obvykle neprinasi zas az tak zasadne vic aby se za ne vyplatilo dat trojnasobek. :-)

je to ekvivalent zhruba 27 - 80mm u kinofilmu, ostri od 20cm (brano od roviny snimace, predpokladam... ?) - takze vylozene na makro to neni - ale rozumny detail neni problem. Na dalku by to chtelo jeste ten 30-110, videl jsem nekde set s obema (10-30, 30-110) za neco pres 7000 - to je porad skvela cena.

Jo a postreh z vikendu kdyz jsme si zase trochu hral - Nikon hodne prekvapil v zpracovani do jpegu - skutecne z toho lezou pekne fotky, verim ze vetsina uzivatelu nebude muset resit nejake zpracovani rawu. Na tomhle Nikon hodne zapracoval, v minulosti z jejich jinak skvelych fotaku lezly jpegy dost hnusne. ( z me D90 napriklad, tak fotim jen do rawu)

- vcerejsi vycvaky na namesti - snad nejvetsi nevkus na 4 kolech co jsem kdy videl: 1370853589.JPG - J1 na plne automaticky rezim "pro blondyny" ("mackej spoust a o vic se nestarej"), neupraveny jpeg. Dalsi neupraveny - "moderni umeni": 1370854025.JPG Kdyz jsem se pak dival co je v rawu (umi ukladat Jpeg+raw), tak to zpracovalo velmi rozumne.

Ok, díky... "na dalku by to chtleo jeste ten 30-110". Nasel jsem nejlevnejsi pod 8000, navic ve stribrne barve, kdezto cerny s 10-30 je za 5500, takze pro me rozdil znatelny, navic porad prendavat objektivy a tahat jeden navic s sebou me nelaka. Jak to s tim tedy je? Co s tim 10-30 vyfotim a co uz ne? A dalsi muj dotaz. Co tenhle fotak? http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/nikon-1-v1 / Je v necem lepsi? O tolik drazsi neni...

nekam hodim ukazku kolik je 10 a 30mm az si s tim budu nekdy hrat, nijak "dalekonosne" to neni. V1 ma elektronicky hledacek (muze se hodit, udajne dost slusny) ale nema interni blesk (muze nekdy chybet) - zas ale ma "sanky" pro externi blesk ktere nema J1. Tot tak nejak hlavni rozdily J1 - V1