Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aktualizace WinXP

Zdar chlapi,

po přeinstalování WinXP se nějak nechtěj stahovat aktualizace. Mám nastaveno v automatických aktualizacích Oznamovat, ale aktualizace nestahovat a neinstalovat, ale nějak se nic neoznamuje (už 3. den). Když chci něco stáhnout přímo z webu windows update, tak tam skočí info, že na webu došlo k potížím a požadovanou stránku nelze zobrazit ( po tom co jsou zjišťovány aktuální aktualizace). Nevíte co s tím?

Dík

pokud nemáš zastaralý servicepack 2, který nemá na netu co dělat, mělo by ti to fungovat.

upřímně řečeno - k čemu ti ty aktualizace u xp sp3 jsou?
potřebuješ hlavně kritické aktualizace dle ms12-054, česky: KB2705219, KB2712808

zbytek se týká megaděravých aplikací / součástí windows, jejichž používání bylo vždy bezpečnější se vyhnout: ie, media player, outlook express ... a net framework (tam jde o stovky děr, ale zřejmě ne kritických)

pochopitelně zakázat autorun ze všech médií, to je bez debat.
a ošetřit adobe flash player (bezpečné nastavení), taky zvážit nutnost/zbytečnost instalace javy.

samotné aktualizace tě nevytrhnou, pokud nemáš rozumně = bezpečně nastavený systém.

potřebuješ jen ty dvě aktualizace, co jsem ti napsal (ochrana služby server a ochrana elevace práv).
nemá smysl aktualizovat shitový ie nebo media player, které i kvůli bezpečnosti nikdo normální nepoužívá.

autorun už máš zakázaný?

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media v PC
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

----
pro zarputilé milovníky aktualizací - pro xp sp3 je jich skoro 200.
drtivá většina úplně nahovno, ale velmi dobrá, pokud potřebuješ zpomalit pc na polovinu.