Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pocitac do 18 000 Kč

Dobrý den, chtěl bych sestavit pocitac do 18000, na internetu jsme našel tuto možnost http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_11P10 10TUP021PJ20119FV011R5X011PRD011SK5011HR9011RAD011 KXK011KIP01

navrhoval to někdo od živě.cz a zajímalo by mě, jestli je tato sestava vhodná pro střih videa, upravování fotek a aby to utáhlo na střední detaily nejnovější hry.

loading...

Dobrý den, tak jsem zjistil, že to dělá disk a tak jsem ho šel reklamovat, a bylo mě řečeno, že při této rychlosti je to normální, je to pravda či ne ? v tomto případe bych si ho nikdy nekoupil, protože je to dost nepříjemný zvuk, ale říkali, že se na to ještě mrknou, tak čekám až zavolají.

Je to 2.5" disk uložený v montážním 3.5" rámečku který je částečně antivibrační.
Pokud je disk v pořádku a správně v bedně namontěný, nemá co dělat kravál, akorát je sem tam trochu slyšet "cvakání" hlaviček.
(takže ať to řeší laskavě reklamace)

tak ted jsem toto nasel na czc

V indexu uživatelských zkušeností (pekne blbej preklad) ma rychlost 5,9 (původní 7200 WD mel 5,1), používám ho jako systémový disk + 40 gb na hry a musím uznat že takovou hlasitost seeku jsem nečekal:D, chroupe vážně vehementně, jako když člověk šlape na nějaký brouky:D
Já jen aby se někdo nedivil že je vážně hlučný (samo pouze pokud zapisuje nebo čte)
Jinak Loading u her se zlepšil, průběžné načítání u MMORPG je taky lepsi, system rychlejsi

tak pokud je toto pravda, tak ho rovnou mohu vyřadit, protože vážně dost ruší, popř jaký byste mi doporučili, něco levnějšího nebo o kolik by se pocitac zpomalil, kdybych to měl systém jen na tom 1Tb

Víc co jsem ti napsal dělat nelze - reklamace.
(VR používám a o žádný "chroustání" nevím, tedy mimo "klapotu" hlaviček)
Můžeš zkusit zkontrolovat uložení v krabici, nejlépe někam do dolní pozice, vypnout indexaci toho C disku/vlastnosti aby co nejméně na pozadí stále "šmátral".
Jinak pokud chceš ticho použij SSD který je drahý, prťavý a ne moc spolehlivý.
Vše ostatní/disky budou znatelně při čtení/načítaní pomalejší.

ok, ještě to zkusím, ale prostě mě to nejde do hlavy, že když jsem našel to na heruece, že má velkou hlučnost a na czc, tam že rovnou chroustá, tak nevim, používáte primo ten to model, všiml jsem, si, že jste to doporučoval ostatním lidem, nevíte, jestli měli nějaké potíže ?