Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s Rozlišení obrazovky.

Zdravím poradna.net a její uživatele.

Mám takový menší problém s monitorem, po přihlášení neboli zapnutí PC se zvětší ikony. A v "rozlišení obrazovky" se zmenčilo rozlišení. na 1280x1024 což je hodně moc málo, mám to cca kolem 1900x1300+,-
nevím přesně. Nevím proč mi to takhle dělá a max. je 1600x1200 a když chci dát alespoň to nejvyšší tak mi monitor napíše "Out of range 79,6kHz 60Hz"

http://img.war3zone.eu/img/1367132722.png

Nestalo se mi to takhle poprvé, někdy stačilo restartovat PC, a rozlišení bylo zas v normálu. Prosím vás jako zkušený, co s tím udělat? :-|

Díky za rady!

mám to cca kolem 1900x1300+,-

:-D Není "něco kolem". Monitor má vlastní nativ, ve tvém případě zřejmě "nudli" 1920x1080. Zkus přeinstalovat ovladač grafiky, pokud ti to ale dělá soustavně, není vyloučena ani HW vada karty.

Jo, to je pohoda. Ještě mě napadlo - nemáš náhodou moncl přes DVI/VGA redukci? Může být, že se systém nedomluví s DDC (či jak sa tému nadává) monitoru a nastaví kravinu. Redukce jsou téměř stoprocentními zdroji podobných poruch. Taky kontroluj kabel, resp. "pevnost" připojení štekrů do GK/monitoru.