Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo EE Boot Optimizer - zkušenosti?

Ahojky, mám lenovo G580 s win 7 64bit. V poslední době mi nějak dlouho trvá, než se rozjede (obrazovka "vítejte" cca 20-30 vteřin).
Mám v ntb soft Lenovo EE Boot Optimizer, který mi nabízí optimalizaci rozjetí ntb (sám hlásí, že načtení ntb trvá 32 sekund).
Než tento program použiji (vyzkouším), chtěla jsem se zeptat, zda s tím máte někdo zkušenosti - abych si to nedodrbala ještě víc

nesmysly po spuštění mám vypnuté

ihned po spuštění startují služby - mimo jiné parazitní antiviry, updatovače, zálovače, čtvrtiče disku a podobné nesmysly.
mezi spuštěnýnými procesy přitom nejdou dobře vidět, je třeba se zaměřit na services:

tasklist /svc

...a vytížení různých svchostů (viz jejich pid) ve správci úloh.
anebo na přiměřenější nástroje: ms process explorer, asi i jejich autoruns, codestuff starter, v nejhorším services.msc
dobrým nakopnutím je i log hijackthis - ten ukazuje právě cizí ne-ms služby tuším pod kódem o23.

N zev procesu PID Slu§by ========================= ======== ============================================ System Idle Process 0 Nenˇ k dispozici System 4 Nenˇ k dispozici smss.exe 408 Nenˇ k dispozici csrss.exe 576 Nenˇ k dispozici wininit.exe 676 Nenˇ k dispozici csrss.exe 692 Nenˇ k dispozici services.exe 732 Nenˇ k dispozici lsass.exe 748 KeyIso, SamSs, VaultSvc lsm.exe 756 Nenˇ k dispozici winlogon.exe 816 Nenˇ k dispozici svchost.exe 900 DcomLaunch, PlugPlay, Power svchost.exe 984 RpcEptMapper, RpcSs svchost.exe 596 AudioSrv, Dhcp, eventlog, HomeGroupProvider, lmhosts, wscsvc svchost.exe 696 AudioEndpointBuilder, hidserv, Netman, PcaSvc, SysMain, TrkWks, UxSms, WdiSystemHost, Wlansvc svchost.exe 876 AeLookupSvc, Appinfo, BITS, EapHost, gpsvc, IKEEXT, iphlpsvc, LanmanServer, MMCSS, ProfSvc, Schedule, SENS, ShellHWDetection, Themes, Winmgmt, wuauserv svchost.exe 1116 EventSystem, fdPHost, netprofm, nsi, WdiServiceHost svchost.exe 1204 CryptSvc, Dnscache, LanmanWorkstation, NlaSvc svchost.exe 1348 BFE, DPS, MpsSvc AdminService.exe 1488 AtherosSvc AvastSvc.exe 1588 avast! Antivirus CxAudMsg64.exe 1800 CxAudMsg HeciServer.exe 1868 Intel(R) Capability Licensing Service Interf ace Jhi_service.exe 1900 jhi_service svchost.exe 1948 stisvc Ath_CoexAgent.exe 1980 ZAtheros Bt&Wlan Coex Agent svchost.exe 2132 PolicyAgent svchost.exe 2428 FDResPub, FontCache, SSDPSRV taskhost.exe 2656 Nenˇ k dispozici dwm.exe 2724 Nenˇ k dispozici explorer.exe 2748 Nenˇ k dispozici igfxtray.exe 2960 Nenˇ k dispozici hkcmd.exe 2968 Nenˇ k dispozici igfxpers.exe 2980 Nenˇ k dispozici CAudioFilterAgent64.exe 1680 Nenˇ k dispozici Energy Management.exe 1496 Nenˇ k dispozici utility.exe 2580 Nenˇ k dispozici SearchIndexer.exe 2924 WSearch NokiaSuite.exe 1148 Nenˇ k dispozici IAStorIcon.exe 2572 Nenˇ k dispozici iusb3mon.exe 2600 Nenˇ k dispozici LockKey.exe 584 Nenˇ k dispozici pcee4.exe 2196 Nenˇ k dispozici VM332_STI.EXE 2176 Nenˇ k dispozici AvastUI.exe 2184 Nenˇ k dispozici concentr.exe 2552 Nenˇ k dispozici taskeng.exe 2824 Nenˇ k dispozici YCMMirage.exe 2596 Nenˇ k dispozici wfcrun32.exe 3200 Nenˇ k dispozici chrome.exe 3340 Nenˇ k dispozici ServiceLayer.exe 3400 ServiceLayer NclUSBSrv64.exe 3508 Nenˇ k dispozici NclMSBTSrvEx.exe 3544 Nenˇ k dispozici chrome.exe 3804 Nenˇ k dispozici svchost.exe 1656 p2pimsvc, p2psvc, PNRPsvc chrome.exe 2508 Nenˇ k dispozici chrome.exe 2492 Nenˇ k dispozici chrome.exe 1728 Nenˇ k dispozici dllhost.exe 4476 Nenˇ k dispozici chrome.exe 4984 Nenˇ k dispozici IAStorDataMgrSvc.exe 5092 IAStorDataMgrSvc LMS.exe 4512 LMS svchost.exe 5072 WinDefend WLIDSVC.EXE 4436 wlidsvc WLIDSVCM.EXE 4448 Nenˇ k dispozici UNS.exe 1888 UNS wuauclt.exe 4956 Nenˇ k dispozici chrome.exe 5564 Nenˇ k dispozici cmd.exe 6012 Nenˇ k dispozici conhost.exe 3068 Nenˇ k dispozici audiodg.exe 5400 Nenˇ k dispozici tasklist.exe 3844 Nenˇ k dispozici WmiPrvSE.exe 5720 Nenˇ k dispozici edit: pro mě je to španělská vesnice - poradíte, co s tím?

w7 před sebou nemám a nechce se mi googlit každé slovo z výpisu.
1) správce úloh ve win7 umí zobrazit i cestu, odkud se proces spouští. samozřejmě má cenu si všímat hlavně těch, které si berou zbytečná %výkonu.
2) anebo použít rozumnější nástroje, které k procesům ukazují krátký komentář: ms process explorer, codestuff starter.
taky jdou zobrazit automaticky startující procesy a služby: ms autoruns, opět codestuff starter.
pro masochisty slouží už zmíněný log hijackthis.
3) pomalý start můžou způsobovat nesmysly, které se ihned po startu cpou na síť. hlavně pochybné utility třetích stran (ne originální součásti windows).
4) nějaké chyby mohou být zaznamenány i v prohlížeči událostí (eventvwr.msc)

Dobrý den, tento zrychlovač znám. I když se tváří, že zrychluje samozřejmě nic takového nedělá, ještě se na krásno tváří, že naběhnutí trvá třeba 29s ale dalších 20 sec (pozdeji, ne u čistého PC) nejde nic dělat. Nabízí i různé zrychlené nastavení, ale efekt jsem nezaregistroval, krom čisel, které si to samo naměřilo. Tu utilitu jsem vyzkoušel, a nemyslím si, že by fungovala (ostatně jako jakákoliv jiná takováto utilita). To je můj názor.
P.S.: To že nabíhání trvá čím dal tim dele je proste nemoc windows.

od lenova jsem tam ponechala pouze tento program, pak program na přihlašování se pomocí ksichtu (co kdyby se někdy hodil - ted ho ale nevyužívám) a program na kontrolu hardweru - nic víc
všechny tyto programy jsou ale vypnuty, tzn. že se po spuštění nerozjíždí

antivir sice mám, ale rovněž má naběhnout až naběhne vše ostatní - nikoliv při startu win