Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Java, Thread.sleep()

Dobrý den,

prosím vás, co se zhruba stane když v Jave zavolám Thread.sleep(1000)?

Mám jednoduchý program, který vytvoří okno a v něm jedno tlačítko. Plán byl takový, že při stisknutí tlačítka se změní jeho obrázek, pak se vteřinu počká a opět se změní jeho obrázek.
Ale program se chová se tak, že při stisknutí tlačítka se vteřinu čeká a pak se na tlačíko nastaví až ten druhý obrázek.

public void actionPerformed(ActionEvent e) {
    tlacitko.setIcon(img2);

    try {
      Thread.sleep(1000);
    }
    catch (Exception ee) {
      System.out.format("Vzbudilo nas to brzo%n");
    }

    tlacitko.setIcon(img1);

  }

Jak tedy docílit toho, aby se tlačítko změnilo, pak program počkal a znovu se měnilo. Prostě aby tu změnu postřehlo lidské oko.

Předem díky za pomoc.

public void actionPerformed(ActionEvent e)

a proč to cpeš sem, to musí být nový thread, to že napíšeš Thread.sleep ještě neznamená že trhreaduješ.

je to velice VELICE velice (až na to, že je to změna obrázku ne posun obrázku) tomu co jsme tu řešili před pár desitkama minut: http://pc.poradna.net/q/view/1016574-java-proces-b ar-laguje

Thread.sleep ano, ale OPRAVDU v novém threadu ne v události tlačítka. Tam se bude jen startovat thread, který bude vyměňovat obrázky a ve kterém tedy muže být to sleep.